Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Nisan 2010, 12:06   #1
İlker
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Şehit polisler, memleketlerine uğurlandı

Samsun'un Ladik ilçesinde devriye görevi yapan polis otosuna uzun namlulu silahlarla yapılan hain saldırıda şehit olan 2 polis memuru için Samsun Valiliği önünde tören yapıldı.

Ladik ilçesinde teröristlerce yapılan silahlı saldırıda polis memurları Hüseyin Koç (49) ve Malik Saykal (36) şehit oldu. Olay yerinde şehit olan Hüseyin Koç ile OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde şehit olan Malik Saykal'ın Türk bayrağına sarılı naaşları Samsun Valiliği önüne getirildi.

Törene, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı,Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetiştir, Samsun Emniyet Müdürü Hulusi Çelik,19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Demirok, emniyet mensupları,19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri, askeri erkan,binlerce Samsunlunun yanı sıra şehit polislerin yakınları katıldı. Tören alanına gelen Samsunlular teröre lanet yağdırarak, hain saldırıya tepki gösterdiler. Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu törende yaptığı konuşmada,"Bu alçakça saldırıyı planlayanlar, gerçekleştirenler bunun bedelini en ağır bir şekilde ödeyeceklerdir.

Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine, güvenlik güçlerimizin kahraman mensuplarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Sabır ve metanet temenni ediyorum. Aziz şehitlerimizin mübarek naaşları önünde saygıyla eğiliyorum.Mekanları cennet, ruhları şad olsun" dedi. Törende, şehit yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit polislerin naaşları ambulans ve cenaze araçları ile toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi. Hüseyin Koç'un naaşı Tokat'ın Niksar ilçesine, Malik Saykal'ınki ise Amasya'nın Toşava ilçesine götürüldü.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet