Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Mayıs 2010, 14:47   #18
Asimavi
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Lise öğrencisine 'Ergenekon' dayağı

Noyan Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Çok net ifadelerde bulunacağım. Dayağı savunanlar, dayak atılmasının gerekli olduğunu söyleyenler şunu bilsinler ki kendilerinde liderlik ruhu olmadıklarındandır. Eğer jest ve mimiklerinde yeterince mesaj verme gücü olsaydı dayak atmayı tercih etmezlerdi. Bu konu dahilinde öğretmenin jest ve mimikleri yeterli olsa bile zaten haksız. Hele hele bilinçli ve lider ruhlu, yönetici, yön verici, eğitici ve öğretici bir kişiliğe sahip olan bir öğretmen öğrencisine bu şekilde davranmaz.

Öğretmen olmak sadece sınavı kazanıp okulu bitirmek değildir. Öğretmenlik, üst düzey askerlik, devlet adamlığı, iş adamlığı gibi konumlara ulaşabilmek için biraz da insani vasıfların, liderlik ruhunun, söz geçirebilmenin, iletişim gücünün mevcut olması gereklidir. Bunlar insanlarda doğuştan varolan kavramlardır. Evet herkes bu saydığım mesleklere sahip olabilir ama herkes aynı başarıyı gösteremez.

Asimavi demiş ki;

Dalga mı geçiyorsunuz siz anlam veremedim. Öğrenci sonuçlanmamış bir dava hakkında hüküm yapılmamasını söylüyor. Sonucu belli olsa neden mahkemeye çıkarılsın zaten? Bu ülkede Ergenekon adı altında birçok suç işleyen kişi var doğru. Fakat Ergenekon adı altında suç işliyor diye de lekelenmeye çalışılan birçok vatansever insan var. Neyin ne olduğunu bilmeden devletin üst düzey görevlisiymiş gibi konuşmanız gereksiz. Bu hayal dünyasından çıkmak gerekir. Herkes birşeyler biliyorum ayağına yatarsa halimiz ne olur
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

ve tekrar Asimavi demiş ki;

Sen Necip Fazıl'ın ne demek istediğini ne kadar iyi anlıyorsun da bu kadar değerli bir yazıyı resmen cehaletle haklı çıkmak için kullanıyorsun? Osmanlı İmparatorluğu zorla mı hüküm sürdü bütün dünyaya yani? Osmanlılar hüküm sürdüğü bütün topraklara, sefer yaptığı bütün yerleşim yerlerine cihat için ve refah getirerek sahip olmuştur. Örnek verdiğin yazının ne anlama geldiğini, kullandıktan sonra ne anlamda iletildiğinin farkında olamamışsın.

15 yıldır bu hayatta nefes alan bir insanoğlu kadar olamayan 30 yıllık ve hatta 60-70 yıllık insanlar var. Ne acıdır değil mi?

Güler misin, Ağlar mısın
Necip Fazılın Yazısında Ne Diyor Biliyor musun Ben Anladığım Kadarını Anlatayım, Sende Anlamaya Çalış Hı Noyan ?

"Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici,Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici ..?"

Burada Siz Medenisiniz Çağdaşsınız ya Bak Şimdi Aklıma Şu Dizelerde Geldi,

"Medeniyet Açmaksa Bedeni, Hayvanlar Bizden Daha Medeni." Hani Çarşaflı Ve İmam Hatip Lisesinde Okuyanlar Yobaz Gerici Olarak Görünüyorya Sizin Gözünüze.

Üç Kıtaya , Yedi Denize Hükmeden Ecdadında mı Gericiydi ? Eskiden Onlarda Çarşaf Örtüyordu Onlarda Şeriat İle Yönetiliyordu Diye Sormuş Ustad. Siz Gibi İnsanlara.

Ama Siz Daha İyi Anlıyorsunuz ya Nerenizden Okuyorsanız Oranızdanda Gelip Daha Beni Suçlamaya Kalkıyorsunuz.
Sen Önce Okuduğunu Anla Sonra Gel Beni Eleştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet