Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Haziran 2010, 15:00   #1
Lucifer
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Bombalı araç olayında yeni gelişme

İzmir'in Buca ilçesinde, bir restaurantın otoparkında park halindeki otomobilin bagajında 50 kilo patlayıcının ele geçirilmesiyle ilgili zanlılara yardım ve yataklık ettiği ileri sürülen M.K. yakalandı.
M.K'nın, tutuklanan BDP Buca İlçe Başkanı Aslan K.'nın arkadaşı olduğu, bombalı aracın geliş sürecinden saklanmasına kadar zanlılara yardım ettiği iddia edildi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü ekibi, BDP Buca İlçe Başkanı Aslan K. (47) organizasyonunda İzmir'e otomobille bomba getirilip eylem yapılacağı bilgisine ulaşmış ve takip başlatmıştı.
MİT desteğiyle soruşturmayı tamamlayıp harekete geçen polis, operasyon için geçen hafta düğmeye basmış ve Buca Kaynaklar mevkiindeki Yörükobası adlı restoranın otoparkına park edilen otomobilin bagajındaki LPG tankı içinde 50 kilo patlayıcı ele geçirmişti.
Patlayıcının sürücü koltuğunun yanındaki bombayla irtibatlı düğmeye
basılarak infilak ettirileceği ve canlı bomba kullanılacağı da belirlenmişti.
Patlayıcıyı 6 saat süren bir çalışmayla etkisiz hale getiren polis, 13 ayrı adrese yapılan baskınlarda BDP Buca İlçe Başkanı Aslan K., yeğeni Maruf K. (28) ve restoran sahibi E.Y. (30) gözaltına almıştı.
Aslan K.'nın oğlu olan ve 11 yıldır örgütün dağ kadrosunda yer alan canlı bomba olup saldırıyı gerçekleştirecek 26 yaşındaki Hakan K. da kaçmıştı.
Olayla ilgili yardım ve yataklık suçlamasıyla aranan Buca ilçesinde bir birahanede garsonluk yapan M.K. polisin operasyonuyla yakalandı.
M.K.'nın tutuklanan BDP Buca İlçe Başkanı Aslan K.'nın arkadaşı olduğu, bombalı aracın geliş sürecinden saklanmasına kadar zanlılara yardım ettiği iddia edildi. M.K. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet