Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Ağustos 2010, 20:07   #22
xwerswoodx
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

xwerswoodx Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
#Hamit kanalını kaydettim,

1-) Kanalın levels opsiyonları normal levels opsiyonları. (/msg chanserv levels #hamit reset)
2-) Kanalda herhangi bir nick yok.
3-) Leaveops opsiyonu kapalı
4-) irc.services normal yani founderler ~(.) alıyorlar...

Kanalıma giriyorum kanalım kayıtlı, kanalda kimse yok +q(~) almama rağmen kanalda +o(@) gözüküyorum

Kanal kayıtlı
Nickim identify edilmiş
Servislerde bir sorun yok
Kanala bir kişi gelince yani kanalda benden başka biri olunca /hop ladığımda normal olarak ~(+q) gözüküyorum

Kanalda +qo almama rağmen neden @(+o) gözükmemi sağlayan komut açığı nedir?

Bazı +f de olan serverlerde bilmiyorum neyden kaynaklı ama böyle bir açık buldum şöyle ki;

[17:52:48] *** Şu an #hamit kanalında bulunuyorsunuz
[17:52:48] *** irc.mIRCalem.Com mod değiştirdi:+ntVCTGfj [5c#C1,50j#R1,12k#K1,12m#m1,5n#N2,3t#b]:2 1:50
[17:52:48] *** ChanServ mod değiştirdi:+sr-f+q [5c#C1,50j#R1,12k#K1,12m#m1,5n#N2,3t#b]:2 xwerswoodx
[17:52:56] <@xwerswoodx> gösterme
[17:54:22] *** xwerswoodx mod değiştirdi:-q xwerswoodx
[17:54:24] <@xwerswoodx> .
-NickServ- 5 Password accepted - Sifre kabul edildi.
[17:55:07] *** ChanServ mod değiştirdi:+q xwerswoodx
[17:55:11] <~xwerswoodx> .

kanalda * komutunu uyguladığımda ve kanalda TEK başıma iken /hop komutunu uyguladığımda.

komutunu görüyorum ama konuştuğumda @ aldığımı ~ almadığımı görüyorum. Fakat /mode #kanal -q nick komutunu uygulayabiliyorum. /identify şifrem yaptığımda kanalda olduğumdan kanal zaten -f de bu nedenle çakışma olmuyor ve +q(~) yu sorunsuz alıyorum. Başkası kanala girdiğinde /hop uyguladığımda yine sorunsuz bir şekilde kod çalışıyor. Üstteki logda kanalda biri yokkenki durumu görebilirsiniz. Nedeninin flood ile alakasını çözmüş değilim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

-----------------------------------------

Kanalıma /mode #kanal +be *Hamit*!*@* Hamit!*@*

komutunu uyguluyorum. Fakat kanalda kimse olmadığında ben girdiğimde hangi nickle girersem gireyim görebiliyorum.
Fakat /cs akick #kanal add *Hamit*!*@* yaptığımda, Hamit nickide kanalıma giremiyor. Ben nasıl bir komut uygulamalıyım ki, hem Hamit nicki girebilecek, hemde hamit geçen nickler giremeyecek?

Konu xwerswoodx tarafından (17 Haziran 2011 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet