Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Ağustos 2010, 17:51   #15
CanDostu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (4)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Erdoğan "kiracıyım" dedi ama...

glu Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Her yerde söylüyorum ve yine söyliyeyim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bu Ülkede cogu insan bilmedi şey hakkında konuşmayı o kadar cok seviyorki yahu CanDostu söylermisin Şeriat nedir ? Bana Sakın İran veya Suudi Arabistan'ı Şeriat ile yönetilen bir ülke olarak gösterme. Şeriat öyle birşeyki insanlar bunu anlamakta zorlanıyorlar ve anlıyamadıklarından hemen şeriat'a pislik atıyorlar. O Wikipediadan okudugunuz değil şeriat. Osmanlı Devletindeki Konuşma Ve Hukuk Özgürlügü şuan dahi hiç bir ülkede yok. Dünya Üzerinde hangi vatandaş gidip Kralına/Padişahına veya İmparator'una dava acıpda haklı cıkmış ? Osmanlıda cıkmış. Peki Osmanlının yönetim şekli ne ? Hoş Görü ve Kuran-ı Kerim Esasları yani Sizlerin bilmeden eleştirdiginiz Şeriat. Diger yazdıklarına Pentagram cevap vermiş güzelde demiş üzerine katacak pek fazla birşeyde yok işin acıkcası anca söylencese şu söylenebilir ; Bence aşırı derecede kendinden Emin konuşuyorsun. Herşey hakkında emin bile olsan hata payını göz önünde bulundur yanılmamak için

Bilmeden biliyormuş gibi görünmek insana kârdan çok zarar verir.

Bu yazdıklarını cüzzama benzetiyorum. O da ufak birşeyden başlar sonra dağılır. Hatadan bahsediyorsun ama yazdıklarından bi habersin.

Ertuğrul Gazi bir gece eşi Hayme Hatun'un çığlıklarıyla uyandı ve geceyi aydınlatan güneş bir başka doğmuştu. Onlarda biliyordu koca bir imparatorluğu 2 avuç boyunda bir bebek kuracaktı. Dünyayı dize getirecek olan çocuktu o. Sen bana şeriati tanımlamaya çalışıyorsun ben sana aklının ucuna bile gelmeyecek tozlu raflarda saklı tutulan Osman Gâzinin yaptıklarından bahsedersem, Şeyh Edebâli'nin öğrettiklerindende bahsetmem lazım.

Şeriatin ne demek olduğunu ben Şeyh Edebâli'nin miraslarından öğrendim. Sen kimden öğrendin? Araştırmacıyım diyorsun araştırmayı seviyorum diyorsun. Dayanağın yok.

Ben Şeriat hakkında 250 kişilik lisans üstü yapan topluluğa koca bir anfide konferans şeklinde slaytlı anlatımlar yaptım. Sen neyden bahsediyorsun?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat