Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Eylül 2010, 19:48   #255
OLderman
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

jeka Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
///cs set #kanal restricten on | /cs access #kanal del 1-999 | /cs clear #kanal users

----------

Soru: Sohbet kanal'ın sahibi arkadaşım ,kanal'ı identify etmemi rica ediyor ve şifresini veriyor.Ben identify ediyorum kanalı ama kanala giriş yapamıyorum,bunun nedeni ne olabilir?
P.S.: Kanal hakkında gereken bilgiler :
- kanal +s -i mode'lere sahip
- Levels ayarları standart
- kanal restricted on durumunda
- kanal'a giriş şifreli değil
- kanal secure on durumunda
- kanalda ban'ım veya akick im yok
- kanalda herhangi bir accesse sahip değilim

"- kanal restricted on durumunda" özelliğinizden yola çıkarak ; Nickinizi identify etmeden, kanalın şifresi girilir. Şifre kabul edildi diye bilgi alırsınız. Fakat kanala girerken nick şifrenizi girmediğiniz için, hiç bir yetkiye ulaşamazsınız. Ve bu yüzden restricted özelliği sizi o kanala sokmaz, giremezsiniz.

Soru : Bilindiği üzere birbirine "link"li nickler sunucuya giriş yapıldığı zaman bütün yetkileri kullanabiliyorlar.
Örnek olarak ; OLderman ve Burak nickleri birbirine linkli nicklerdir ve mainnick ; OLderman dır.
-
Burak nickine access ekleseler bile, access listesinde OLderman gözükür.
-
- Şimdi gelelim soruya -
-
ChanServ Akick sisteminin kullanımında, temel nick olan OLderman nickini akick listesine eklersek bu akickden, Burak nickide etkilenirmi?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet