Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2010, 22:06   #1
Çevrimdışı
Cemalizim
Yardımcı Admin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Facebook'un kapatılma riski var
BTK Başkanı Tayfun Acarer yasaklama haberlerine tepki göstererek medyayı kamuoyunu çarpıtmakla suçladı!

BTK Başkanı Tayfun Acarer, Bilişim Zirvesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yasaklama ile ilgili haberlerin kamuoyunu çarpıttığını belirterek, Ulaştırma Bakanlığından aldıkları talimatla internet sitelerinin kapatılmaması konusunda ekstra çaba sarfettiklerini söyledi.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Son günlerde ortalıkta dolaşan Facebook'un erişime engelleneceği haberleriyle ilgili olarak da konuşan Acarer; “Yürütme organı, kamu görevlileri işleri yürütür, alınan mahkeme kararını yorumlayamaz. Facebook’la ilgili bir risk söz konusu. İnternet Başkanlığı'ndaki arkadaşlarımız mahkeme kararlarına ekstra çaba sarf ederek, Facebook’la sürekli iletişime geçerek, burada Youtube benzeri bir sorunun çıkmamasına azami gayret gösteriyorlar. Ama maalesef yansıyan haberlere baktığımızda ’BTK, Facebook’u da kapatacak’.

Bu konuda herkesin bu olayın, sorunun özünü çözebilmemiz için sağlıklı değerlendirme yapması lazım. Sorun nereden kaynaklanıyor, önce bunu tespit edeceğiz. Sonra nasıl çözülür ona bakacağız. Eğer "Facebook’u da kapatacaklar" gibi ucuz eleştirilere giderseniz, bu sorun dün Youtube’da vardı, devam ediyor; yarın başka sitelerde de olur.” şeklinde konuştu.

__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet