Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2010, 12:07   #1
toXic
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Vindicated Menajeri DV|m0rtaL ile Röportaj.

07/09/2009 ESL Türkiye DP vs DV final maçı hemen öncesi Destiny Vindicated menajeri Ahmed Cem “m0rtaL” Şadoğlu ile ESL ve Türkiyede Csnin son durumu hakkında sohbet ettik.
RiG Gaming | Mudjekeewis: m0rtaL kimdir?

DV|m0rtaL: Adım Ahmed Cem Şadoğlu 19 Yaşındayım İstanbulda oturuyorum DV-Gaming bünyesinin menejeriyim. Ayrıca Serverim.Net ve 4Turka.Com sitelerininde yöneticisiyim.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Türkiyedeki son zamanlarda CS ortamında bir değişim görüyor musun ?

DV|m0rtaL: Takımlar açısından değerlendirirsek sürekli değişmeler gerçekleşiyor.Zaman geçtikçe dengeler değişiyor.Yeni takımlar geliyor eskiler bırakıyor vs. Dediğim gibi takımlar açısından hızlı değişmeler oluyor. Organizasyonlar açısından değişmeler oluyor ama bu daha yavaş. ESL’nin yeniden organizasyon öretmesi çok güzel oldu.Ayrıca yakında gerçekleşecek olan T-es-T organizasyonuda kendi çapında bir ilk olacak.Gelişmeler olacak Türkiye’de ama bunların hızlı olmasını bekleyemeyiz.Yavaş yavaş olacak.Ayrıca bir sürü oyun portalınında birşeyler üretmek istemesi katkı sağlamaktadır.

RiG Gaming | Mudjekeewis: ESL Türkiye istanbul elemeleri hakkında ne düşünüyorsun beklediğin gibimiydi, ortam nasıldı ?

DV|m0rtaL: Bildiğiniz üzere Adesk’te gerçekleşti organizasyon mekan olarak bir problem yoktu tabiki.PC lerin fazla oluşu bir seri oynanan bir turnuva oldu.Turnuva genelinde büyük bir sıkıntı olduğunu gözlemlemedim.Ben hem DV’nin menejeri olarak hemde karma katıldığımız bir takımda oyuncu olarak bulundum.Keyifli geçtiğini söyleyebilirim benim açımdan.ESL olması daha da hoş oldu tabiki.Adeks turnuvalarından daha farklı bir amacı vardı.Şuan biz bu röportajı yaparken Net üzerinden Türkiye Şampiyonunu belirlemek için oyunlar devam ediyor.İyi olan kazansın
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Evet, bu akşam final maçlarında DV den beklentin nedir, tahmini kaçıncı olurlar

DV|m0rtaL: İlk ikide olucağımız kesin.Dün de gördüğümüz gibi DV’nin performansı en üst seviyede Taraftar Çıldırdı Şampiyonluk İstiyor

RiG Gaming | Mudjekeewis: Umarım DV şampiyon olur
kalbim onlarla , peki ESLye katılım hakkında ne düşünüyorsun ist 16 ankara 12- izmir yetersiz katılım

DV|m0rtaL: İstanbulda katılım slotu 16 idi sanırsam. Daha fazla takım alınmayacaktı. Slot doldu ve güzel bir organizasyon gerçekleşti.Ankara icin 12 takım olması güzel bence bir problem yok.Ama izmir’den sadece 4 takım çıkışı çok ilginç buluyorum Ordaki CS oyuncuları acaba öldü mü? diye sordum kendi kendime. Tabi o 4 takımında istanbula gelip dönmesi zahmetli ve masraflı olduğu için gelmediler.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Ben Türkiyede profesyonel oyunculuk nedir , nasıl profesyonel olunur , nasıl oyuncular kendini geliştirir ve daha iyiye gidebilir bu konularda Türkiyede cs oynayanların %90′ı bilgisiz olduğunu düşünüyorum, büyük bir düzensizlik var. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ?

DV|m0rtaL: Aslında biz Türkiye’de belirli bir başarıya ulaşmış oyunculara Profesyonel diyoruz.Profesyonel nasıl olunur? Bu oyunu ciddi almakla olur. Takımını kurarsın antremanlar yaparsın ve organizasyonlara katılırsın.Ekipman alırsın vs. Yani oyuncu olmayı gerektiren herşeyi yaparsın.Ve oyuncu olursun. İlerleyen zamanlarda kendini kanıtladığın zaman profesyonel olursun.Türkiye’deki tanımı budur.Yurt dışında daha da farklı görüyorum Profesyonelliği.Bir oyuncu nasıl kendini geliştirir? Oyuncular sürekli organizasyonlarda bulunduğu zaman hem güçlü rakiplerle oynar böylece kendi eksikliklerini görür ve hemde tecrübe kazanmış olur.Bunun dışında bol bol DEMO izleyebilirler.Kendini kanıtlamış iyi oyuncular bile bunları yapar.Kendi demolarını bile açıp bakmalarını önerirrim yaptıkları hataları görürler.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Türkiyede 1. olup avrupaya giden takımlar çok başarısız oluyor bunun sebebi nedir sence?

DV|m0rtaL: Çünkü tek oynadıkları yer Türkiye.Net üzerinden diğer yabancı takımlarla baş edemiyoruz neden Ping problemimiz var.Yabancı ülkelerde yaşayan türk oyuncuları kendilerine iyi takımlarda yer bulabiliyor.Burdaki oyuncular ordaki dünya bağlantı kuramıyor.Oraya gidildiğindede başarı olmuyor.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Evet demo izleme olayı çok önemli, özellikler kendi hatalarını gözlemlemeleri. Warcraft oyuncuları bunu iyi bilir sık yaparlar ama cs kasanlar pek bilmez. Röportajımızda klasik sorular yerine problemler hakkında bilgilerinizi almayı tercih ettik. Türkiyenin son durumu ortada ; kendiniz son olarak varsa projeleriniz, söylemek istediğiniz , değinmek istediğiniz bir konu varsa bizimle paylaşın lütfen

DV|m0rtaL: Bizim en son bulunduğumuz proje Gather oldu.Çokta ilgi gördü ve bizde çok çabaladık bir düzen oturttuk bu konu hakkında.Gather sistemi çok benimsendi NS olarak bir sürü gather sistemi kuran kanallar ve siteler oldu.Biz derken 4Turka ekibinden bahsediyorum.DV olarakta daha da profesyonelleşmek adına uğraşıyoruz.TR olarak proyuz ama Dünyaya baktığımızda değiliz.Herkes oyuncu ise oyunculuğu menejer ise menejerliği organizatör ise organizasyonunu iyi yapsın.O zaman herşey daha güzel ve keyifli olur.Bu ortamda çakallara yer yok bunuda bilsinler.

RiG Gaming | Mudjekeewis: Zaman ayırdığın için teşekkürler, takımınızı çok beğeniyorum, desteğim hep sizlerle.

DV|m0rtaL: Saol, rig-gaming.net’e ve sana teşekkür ederim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet