Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Aralık 2010, 21:37   #14
pyracantha
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: İlköğretim Okulu’nda türbanlı ders

Azad Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Selamun aleyküm,

Kimine "laiklik" elden gidiyor şeriat geliyor, kimine ise "demokrasi" ve insan hakları çağa uygun hale getiriliyor.
İlköğretim denilen "8. sınıf" ve yakında lise öğrencisi olacak, belki ileride üniversite öğrencisi.. kimin nasıl giyindiği kendisini bağlar, fakat genel ahlak kuralları çercevesinde topluma aykırı giyinmiyor ise, ve bu şekilde toplumda bulunmasın da kime ne zarar olabilir ki? Yaşadığım ülkeden örnek vereyim, 6. sınıftabile başörtüsü ile okulan giden kardeşlerimiz var, ne okul yönetimi buna karşı neden kanunlara aykırı. Türkiyemizde toplumun %99nu müslüman olarak biliniyor ve kabul ediliyorsa, inanmış bir kimseninde dinin emrettiği şekilde giyinmesine karşı gelinmesini anlamak mümkün değil.
Başörtüsü takmıyan bayanların ne gibi kaygıları var ki, bu konuda ço..k ilginç ve hayatların da ilk defa karşılaşılaştıkları birşey gibi tepki gösteriyorlar..
Sonuç olarak demokratik bir ülkede, herkez özgürdür, başkasının özgürlüğüne engel olmadıgı sürece.

Senin özgürlükten anlayışın nedir ki?.. Sadece başörtüsü mü veyahut kendi ailen ile ilgili kararları bak bakalım istemediğin bir durum olunca onların özgürlüklerine kısıtlama nasıl koyuyorsundur.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
. Başörtüsü takmıyan bayanların ne gibi bir kaygısı olabilir ki? Başörtüsü takmak var - takmak var. Onu her bayanın taşıyabileceğini düşünmüyorum. Benim akrabalarımdan da takan var, bunun için bir şey denmiyor senin normal gibi gördüğün İlköğretim Okulu'nda takmak bize normal gelmiyor.Başörtü takıp onu taşıyamamaktansa, takmam olur biter. İnsanlar başörtüsünü takıp neler yapabildiğini görüyoruz. Sırf başkaları istedi diye başörtüsü takılmaz. Allah ve kulun arasındaki bir şey ama ilköğretimdeki çocuğunda: ben kapanacağım,türbana bürüneceğim diyebileceğini düşünmüyorum.
.

Casepacker Nickli Üyeden Alıntı
Yahu Özlem, ben cumhuriyet düşmanı değilimki bu şekilde açıklama getiriyorsun.
Hepimiz bir şekilde koyulan kurallara iştirak ediyoruz.
Benim anlatmak istediğim; Burası müslüman bir ülke, okullarda türban takılsa neyi değiştirecek?.
İnsanların beynimi yıkanacak?.
İnsanları başka alemleremi sürükleyecekler?. Çok saçma..
Madem özgür bir ülkede yaşıyoruz, türban'a neden bu kadar takmış durumdalar?.
İlkokul diyorsun, günümüze bakıldığında her yaz kuran kurs'larına gönderiyoruz kız kardeşlerimizi, ablalarımızı.
Orasıda bir öğretim kurumu, bilgi ve eğitime kadar herşey var.
Peki, neden ilkokul öğrencilerimiz takamıyor türbanı?. Bu sadece ego biliyormusun, tatmin ediyorlar kendilerini din istismarları.
Hepimiz cumhuriyetciyiz, hepimiz özgürüz ama bu durum ortadan kalkmalı düye düşünüyorum.

İlkokul da yaz kurslarında göremediklerimi sen nasıl görüyorsun, ben hiç rastlamadım. Liseler de okullara türbanını açıp, okul çıkışında kapananlar var. Onlar şikayetçi mi? Kimse kimseye birşeyleri kabul ettirmek zorunda değil. Din istismarları diye nitelendirdiğin şey, neden kendi egolarını tatmin etsin ki? Onlara müdahale edince onları ermiş gibi mi görüyorlar.
. Bu ülke'de insanlar özgür değil, sadece kendini özgür sanıyorlar ve sanacaklar da.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet