Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Aralık 2010, 22:02   #18
Azad
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: İlköğretim Okulu’nda türbanlı ders

pyracantha Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Senin özgürlükten anlayışın nedir ki?.. Sadece başörtüsü mü veyahut kendi ailen ile ilgili kararları bak bakalım istemediğin bir durum olunca onların özgürlüklerine kısıtlama nasıl koyuyorsundur.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
. Başörtüsü takmıyan bayanların ne gibi bir kaygısı olabilir ki? Başörtüsü takmak var - takmak var. Onu her bayanın taşıyabileceğini düşünmüyorum. Benim akrabalarımdan da takan var, bunun için bir şey denmiyor senin normal gibi gördüğün İlköğretim Okulu'nda takmak bize normal gelmiyor.Başörtü takıp onu taşıyamamaktansa, takmam olur biter. İnsanlar başörtüsünü takıp neler yapabildiğini görüyoruz. Sırf başkaları istedi diye başörtüsü takılmaz. Allah ve kulun arasındaki bir şey ama ilköğretimdeki çocuğunda: ben kapanacağım,türbana bürüneceğim diyebileceğini

Söz konusu benim "ailem" değil.
Konuda da belirtildiği gibi "turban", benim bildiğim tesetturdur, fakat nedense senin düşüncende olan insanlar "turban" diye adlandırıyor. Eğer özgürlükten bahsediyorsak 1 dk düşünelim, ve ilköğretime giden birinden bahsediliyor, o kişi kendi "iradesini" kullanıp ve insanı olan varedilişende bahşedilen hakkını kullanıp başörtü takamaz mı?, ki onun yaşında başı açık olan arkadaşlarıda var, onlar aynı sınıfı paylaşmaktan rahatsız olmuyor ve arkadaşlıklarını devam ettiriyor da, sizlere ne oluyor? Başı açık olan kendi "iradesi" ile açılıyorda, yine kendi "iradesini" kullanıp kapanan insan mı? 1., 2. ve 3. dereceden uzak olanların baskısı altında mı bu kararı alıyor?..
Bırakın insan ne istiyorsa, o şekilde hayatını sürdürsün.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet