Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Aralık 2010, 17:31   #10
MasteR06
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tesettür,Kadının İffetini Korur

Pentagram Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Tartışma olmadan yaşam olmaz. Bu başlığı yakınınızda bulunan bir mantık öğretmenine sorun bunu söyleyen bir kişinin aynı zamanda neyide söylemek istediğini size açıklasın. Düz mantık sadece benim bildiğim Temel'in akvaryum fıkrasında vardır. Ben kimsenin iffetine dil mi uzattım da karşı tavır sergiliyorsunuz anlamadım? Kimseyide suçlamadım. Sadece konuyu tartışmaya açtım. Eleştirel olarak. Eğer tartışmayacaksanız susma hakkınızı kullanabilirsiniz belki tartışmak isteyenler çıkacaktır. Ve gerçekten kadınlar neden tesettüre bürünüyorlarmış öğrenen birileri çıkar. Ezbere bilgilerden ziyade böylesi daha iyi olacaktır.

islamiyeti ne kadar biliyorsun ve ne kadar yaşıyorsun bilmiyorum fakat bence sen mantık öğren diyorum susma hakkımı kullanamam bu basma kalıp bir yazı değildir ve ayetlere dayanılarak konu buraya açılmıştır.eğerki tesettürün anlamını bilmiyorsan açıklayayım.aslında gene konumun birinde açıklık getirilmişti bu duruma fakat;
Tesettür; örtünmek, gizlenmek, bir şeyin arkasında saklanmak anlamlarına gelir. Bir fıkıh terimi olarak tesettür erkek veya kadının şer'an örtülmesi gereken yerlerini örtmesidir. Bir kimsenin örtmesi gereken ve başkasının bakması haram olan yerlerine “avret yeri” denir.Bu yerlerin Kapatılması tesettür demektir.
bu tesettür kavramını okuduktan sonra tekrar konuya yorum yaparsanız sevinirim iyi İF'ler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat