Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Aralık 2010, 03:20   #7
teXas
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Security Guard System's Koruma Botu

sad33 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
öncelikle başarılar ve kolay gelsin. umarım iyi bir iş çıkartırsın.Benimde önerilerim olacak.
Öncelikle nomercy tarzı bi bottan kaçınmalısın yani bir botnick olsun böyle 4 5 6 tane identify oper isteyen bir bot olmamalı illaki bu olacak diyorsan bunları atıyorum !radyo bagla !haber bagla !şiir bagla gibi gibi komutlar yaparak yeni socketler sokmakta yarar vardır ve kanalda kuru kalabalıkta olmaz. ve olmazsa olmazlardan söz edeyim biraz proxy zaten demişsin full demişsin..Bunlara ek olarak muaf ip,muaf ident,muaf nick,muaf port bunlar olmazsa olmazlardandır diye düşünüyorum ve bir çok kişi bunlar yapılınca bu botta tonlarca code aramasınada gerek kalmayacak birde tcl olacagı için bu gerçekten çok önemli bi olay diye düşünüyorum.. ayrıca yine olmazsa olmazlardan botnet proxy korumasına yönelik olarak version finger time korumaları eklenmelidir bunlar çok gereklidir ve hepsinde aç kapa codeleri mevcut olmalıdır. ve yine olmazsa olmazlardan madem çok güzel bir şey ortaya koyayım diyorsun palin,litmus,trojan,clone,away reklam,random nick,connect flood,agresif baglantı bu korumalar oldugu zaman bu bot güvenlik açısından eşsiz bot olacaktır diye düşünüyorum. kanallar için mesela (oyun,kelime,yarisma,help,operhelp) gibi gibi bu kanallar için muaf kanal özelliği eklenmelidir.her botta olan op deop vs vs leri saymıyorum zaten koyacağına inanıyorum daha da özellik eklemek istiyorum dersen !seen nick (kim ne zaman burdaydı dakika sn vs vs)... birde bota karşı yapılacak saldırılara karşı özelde $decode koruması olması lazım.. biraz çok gibi oldu ama bunların hepsi bir botta olduğu zaman o bot yeterli demektir herşeye..dahada birşeyler ekleyelim dersen mesela version yasaklama, fullname yasaklama, güvenli giriş (!kod 123) şeklinde olabilir yurt dışı girişlerinde mesela bunu uygulatıp yurt dışı girişini yasaklamak yerine bu kodu eklersek proxy ye karşıda büyük bi savaş açmış oluruz..sc5 koruması bak bunu unutmuştum
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
birde çok ama çok önemli bi fikir sunayım bu henüz daha yok sanırım çünkü bir ara baya bir aradım ancak bulamadım mesela saldırı durumları için şunu koymalıyız diye düşünüyorum mesela snoticede yani statuste her gireni en az 3 sn bekletip daha sonradan global kanallara tcl bot tarafından dedğim version finger time ve proxy korumasından güvenli şekilde taraması bittikten sonra kanallra fjoin ile sokulması bu çok başarılı bir sistem olur.. fikirlerim bunlardan ibarettir sana kolaylık sağlar umarım hangileri koysammı derken
) biraz aşırı mı oldu bilmem ama bence burda sunduğum her şey çok önemli olay ve sistemlerdir..Başarılar dilerim kolay gelsin arkadaşım... umarım dilediğine ve dilediğimize kavuşuruz hayırlı iF ler.

----------

son bir şey daha aklıma geldi operlere yönelik olarak örneğin !banac 88.125.56.66 şeklinde ipe ait tüm yasakların kalkması yine operlere yönelik spamfilter kullanılarak nick yasaklamak !nerden nick (nickin nerden olduguna bakılması) !ip *88. gibi gibi (bu iple başlayan ipleri sıralar) aklıma geldikçe yazarım ben
sen yeterki öneri iste kolay gelsin tekrardan.

Önerin İçin teşekkürler, Suan o konularda zaten Namesis 'ten yardım alıyorum. İnşallah 1 haftaya kadar botu bitirip paylaşıma sunacağım.
Öneri Almaya devam ediyoruz.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet