Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ocak 2011, 18:46   #9
0x94
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mac ban atmak isteyen...

Conq29 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
MAC Ban için kurbanın (victim) bir işlem yapmasına gerek yok, IP adresini biliyorsak bu adresten MAC bilgilerini çıkarırız. C#.net ile yapılan basit bir progr----- ile dahi başarırsınız, araştırın görün.

IP adresinden kullanıcının direk olarak mac adresini alamazsın.Alman için belli bir portların açık olması yada o bilgisayarın senin wifi ağına girmesi lazım.

+
mac adresi browser üzerinden sadece asp,php yada asp.net ile alınabilecek bir bilgi değil.
Daha önce bir irc projesi için mac adresi alan bir java kod yazmıştım
tüm browserlar üzerinden direk olarak çalışıyor ve biraz zor oldu ama kullanıcıya activex,run gibi hiçbir soru sormadan otomatik olarak mac adresini , ip adresini ve zamanı loglatıyordum.Bu yaptığım sistem yani sormama olayı xp vista ve linuxtede çalışıyordu fakat tek sorun win7 de çalışmamasıydı.Sebebi ise benim sistem üzerinden java kodla erişmeye çalıştıgım yer root yetkisi istemekteydi fakat ben bunu uac bypass yaparak yada ipconfig /all komutunun çıktısını alarakta geçebilirdim :p

her neyse irc lerde mac ban olayı yapmak için mutlaka ircd girişlerini kapatmanız lazım. Mac adresi ban gibi sıradan ve herkes tarafından bilinen bir algoritmaya ban atacağınıza kendiniz bir şifreleme algoritması üretseniz ve bu algoritmada kullanıcının klavye serinosu+hdd seri no + mouse seri no gibi bilgilerin baş ve son rakamları tarzından bir ban atmak bir nevi daha iyidir.Atılan banın türü bilinmezse kullanıcı neyi değiştireceğinide bilemez.

Sign e gelince , z00 nun dediği gibi oldukça tehlikeli ve kullanıcı sözleşmesinde mutlaka güvenliğiniz için bilgisayar bilgilerinide tutmaktayız tarzında bir madde olmalı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

şu konuya gelelim.

Fonzerelli Nickli Üyeden Alıntı
Facebook o kadar ahım şahım bir uygulama değil. Önemli olan fikir burda ve ihtiyac. Fikir olarak cok iyi oldugu ıcın tuttu tıpki google gibi

Projelerde önemli olan fikir yada ihtiyaç degil çevre ve bütçedir.Facebooktan daha iyi olan sosyal sitelerde var ama hiçbiri tutulmadı tek facebook tutuldu.Sebebi ise adamların bütçelerinin olması.

Facebook basit bir sistem degil 1997 den beri olan bir sistem fakat türkiye üzerinden tv reklamlarını son 5,6 senedir yapmaya başladı.Adamlar sırf daha az ram yesin diye kendilerine özel php kodlattılar.Onun yanında bizim için utanç bir durum ama şuanda apachenin ilk çıkan sürümlerinden birini kullanıyorlar.Anlayacağınız kim daha iyi reklam yaparsa o kazanıyor.

misal [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu site fikri çokmu iyi ? arkadaşın hakkında 3 kelime yazıyorsun başkada bir işe yaramıyor üstelik sitenin geri kalan kısımları bile açılmıyor.Düşünün sitenın adı bana kadar gelmiş.Ama gel gelelim adamlarda bütçe var tüm amerikan tv lerinde bu sitenin reklamlarını yapıyorlar.

dandik bir site aç 2 kutu at 1 buton at sevgilinin adına uyum diye 2 isim iste emin ol bu projede tutulur tabi paran olduktan sonra

Konu 0x94 tarafından (25 Ocak 2011 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet