Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Ocak 2011, 17:55   #10
chaos
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mac ban atmak isteyen...

0x94 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Projelerde önemli olan fikir yada ihtiyaç degil çevre ve bütçedir.Facebooktan daha iyi olan sosyal sitelerde var ama hiçbiri tutulmadı tek facebook tutuldu.Sebebi ise adamların bütçelerinin olması.

Facebook basit bir sistem degil 1997 den beri olan bir sistem fakat türkiye üzerinden tv reklamlarını son 5,6 senedir yapmaya başladı.Adamlar sırf daha az ram yesin diye kendilerine özel php kodlattılar.Onun yanında bizim için utanç bir durum ama şuanda apachenin ilk çıkan sürümlerinden birini kullanıyorlar.Anlayacağınız kim daha iyi reklam yaparsa o kazanıyor.

misal [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu site fikri çokmu iyi ? arkadaşın hakkında 3 kelime yazıyorsun başkada bir işe yaramıyor üstelik sitenin geri kalan kısımları bile açılmıyor.Düşünün sitenın adı bana kadar gelmiş.Ama gel gelelim adamlarda bütçe var tüm amerikan tv lerinde bu sitenin reklamlarını yapıyorlar.

dandik bir site aç 2 kutu at 1 buton at sevgilinin adına uyum diye 2 isim iste emin ol bu projede tutulur tabi paran olduktan sonra
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Yanlis, bir proje gelistirirken kime ne amacla hizmet edecegi belirlenir. Kullanicinin neden ilgili siteyi tercih edecegi diger bir nokta.Bu tip konularda programcilarin fikir sahibi olmasi zor (sahsen benim yok umurumda da degil.) Butce projenin tanitimi, lansmani ve duyurulmasi ile iliskili. Turkiye'de yatirim konusu zaten muallakda. KOSGEB gibi (milyonlarca insanin basvurdugu ve sadece bir kacina verilecek meblalardan bahsetmiyorum) Yani bakis acisi burada pek dogru degil, sen program yazmak ya da uygulamayi gelistirmek ile yukumlusun isin sosyal boyutu hakkinda ne kadar bilgi sahibisin bilmiyorum ama bunlar hazirlanisindan son kullaniciya sunulusuna kadar cok uzun bir surec. Para beraberinde basariyi getirmez ve belli seylerin de trend (moda ya da ne derseniz o)e uymasi lazim. 10 yil oncesine donuk bir proje gelistirip al iste yaptim bana odenek (butce) vermediler demek yerine, yeni bir fikir ve yeni bir urun icin yatirim istemek daha dogru. Tabi hali hazirda cok kazanan ama kazandigini hizmet bazinda hak etmeyen uygulamalar var alternatifini gelistirip bir basari beklenebilir. Isin pazarlama kismi bizim bilecegimiz is degil, pazarlamanin da profesyoneli var, reklaminda profesyoneli var ve evet bunlarin hepsi butce ile alakali ama Turkiye'de yatirimci bulmak ya da belli bir proje icin butce alabilmek ne kadar mumkun bu tartisma konusu olabilir. Son olarak ilgili projenin yurumeye devam etmesi butce ile alakali olabilir ama proje kime hangi amac ile hizmet edecek? hedef kitlesi kim? ne verecek? karsiliginda ne alacak? nasil bir yol izleyecek? nasil bir reklam yapacak? nasil bir ekip kuracak? hedefi nedir? ne yapipda para kazanacak? (abi google reklamlari yeter gibi komik bir yol izlemeyecegi kesin) gibi sorulari proje emeklerken netlestirmek daha iyi gibi. Buraya birseyler yazan herkesin belli konulara hakim oldugunu dusunursek yazdigim seyler pek de programci ya da gelistiricinin (ne demek isterseniz artik) bilecegi ya da arastiracagi (arastiracak vakti bulacagi) seyler degil.

----------

alphae Nickli Üyeden Alıntı
uygulama pc var olan butun maclara ban atmaktadir..

Peki var olmayan bir MAC adresi tanimladigimizda ne oluyor?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet