Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Şubat 2011, 22:54   #15
CesuryureK
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mIRC Scripting'e yeni baslayacaklara oneri/tavsiye

Ben konuya daha değişik bakıyorum. Günün büyük bir bölümünü mIRC'e ayırdıktan sonra ne olur? Artık kendi içinde bir düşünce gelişir. Userken birşeye ihtiyacın pek olmaz. Amac bellidir cinse bağlı sohbet veya gelip bir muhabbetin belini kırıp gitmek. ama daha sonra Aop, Sop, Oper vb. yetki alınca bu gibi hiyerarşik yapıda artık bazı ihtiyaclarda doğar. Kanal operatörlerine badnick koruması, operler için proxy vb. korumalar. Bunu ya arkadaş çevresinden yada forum yoluyla elde etmekte. Gün geçtikçe ihtiyaclar arttıkça kişi ister istemez Scripting ile uğraşmaya meyilli olur. Egosunu tatmin etmek için de öğrenmeye çalışır, uğraşır. Tabi az buz öğrenince bilme egosunu tatmin edecek durumda değildir ve farklı bir alana yönelmediği için pişmanlık, zaman kaybı olarak nitelendirir. İkinci bir kişi farklı dillere yönelip Scriptingten aldığı bazı mantıkları, hazırbulunuşluk düzeyi ona öğrenmede rahatlık sağladığında iyiki scriptingi öğrenmişim der.
Kısacası mIRC'e genel anlamda iyi vakit ayırabilen birinin gidip hemen başka bir dile yöneleceğini düşünmüyorum. mIRC scripting bir temeldir mircle ilgilenen kişiler için.

Yukarıdaki analizimin dışında kendi adıma konuşmak gerekirse, iyiki öğrendim, şuan web üzerinde kişisel bazı sitelerimle uğraşıyorum. Bazende foruma bakıp yardım etme gayreti içindeyim.
Konuyu açan kişiye, hiç başlamayın sözüne katılmamakla birlikte daha sonra kendi ihtiyaçları doğrultusunda istediği bir alana yönelmesini bende tavsiye ederim.

Bundan daha büyük tavsiyem ise, bilgi kişiliğin düşmanıdır çoğu zaman. Bilmek demek doğru bir kişilikteyiz anlamına gelmez. Bilin, öğrenin ama kendinizi bilmeniz herşeyden daha hayırlı olur. Bilgi sonradan öğrenilebilir ama kişilik asla. Bizim bilgilere hakim olmamız gerekirken bilgilerimizin bize sahip olmasına izin vermemek lazım. Daha sonra bilgiye sahip ama kişilik çatışmasında olabiliriz. Bunun örneklerini sıkça gerek bu forumda gerekse değişik yerde gördük. "Biliyorum o halde herkese giderimi yaparım.. Bilmiyorum daha öğrenemedim o zaman bilenin lafını görmezden gelip öğrenene kadar ayıya dayı diyeyim" tarzı kişilere hiç mi denk gelmediniz(?)
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Hoşça paylaşımlar.

Konu CesuryureK tarafından (11 Şubat 2011 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet