Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2011, 07:55   #18
uFuK
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mIRC Scripting'e yeni baslayacaklara oneri/tavsiye

SeRDaR406 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yeni başlayacaklara tavsiyem mutlaka başlayın.Ama sadece mIRC Scripting'e bağlı

kalmayın.Zamanla başka dillerlerede el atın.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Kesinlikle katılıyorum. 1'ncisi herşey para değildir 2'ncisi ise mIRC Scripting sadece mIRC ve IRC ile ilgili geliştirmelere açıktır mantığıda yanlış. Örneğin Serdar Hocanın son yaptığı projesi bu başlıgı açan eL33t o projeyi incelemeli bence.
mIRC ve Sosyal Ağların karışımı bir proje. Bu da demek oluyorki mIRC içinden sadece İRC işleri yapılmıyor. Protokolünü bildiğiniz birçok şeyi düzenleyebilirsiniz scriptingle bu da scripting'n bir programlama dili olarak varsayılmasının en büyük gerekçesi.

Ayrıca IRC şuan dünyada hala eşi benzeri olmayan bir platform. Diğer sosyal ağların hepsinde arkadaş edindiğiniz sürece varsınız ama İRC'te kanala girdiğinizde toplu konuşmalarada vakıf olabilirsiniz bilgi paylaşımınada.

Bunun en büyük örneği Mynet ve Team grupları. Diğer sunucular gibi tek kanal 3000 user olan yerler bence tam manasıyla bir İRC ağı değildir. Ve IRC'e bağlanmak içinde kullanılan en büyük/işlevsel/eski programda mIRC olduguna göre mIRC Scripting'e başlamak ne sakınca doğrururki?

Ayrıca Syntax'ı diğer programlama dillerinden bağımsız sadece mIRC'e özgü birşeyde değil. Argümenleri diğer programlama dillerininkiyle oldukca benzer. Ben PHP üzerine hiç çalışmadıgım zamanlarda bile php kodlarına baktıgımda %50 derecede en azından ne yapmaya calıstıgını anlayabiliyordum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet