Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Şubat 2011, 21:13   #19
Fonzerelli
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mIRC Scripting'e yeni baslayacaklara oneri/tavsiye

Osman Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Merhaba,

Yapilan onerilere bende katiliyorum. "mIRC Scripting baslamayin" cumlesini soyle duzeltmek istedim. Baslamayin derken iyi kotu bilgi sahibi olmakta da yarar olacagini dusunuyorum. Ama hedef kitlesi mIRC Scripting olmamali bunada katiliyorum. Yaklasik 1,2 ay ve daha fazla php ile icli disli olmama ragmen zor bir dil oldugunu rahatca soyleyebilirim.
Pek fazla uzatmadan soyle bitireyim cumlemi;" IRC dunyasinda bulunuyorsaniz, irc dunyasina dahil olan alanlarda az da olsa bilgi sahibi olmaniz" gerekli diye dusunuyorum. Yapilan onerilerede katildigimi bildirmek isterim.

saygilarimla.

Öğrenme mantığı en temel seviyede C , C++ yada Java ile başlamalı. Bu tip programlama dili ile programlamaya başlayan bir kişi açıkcası A,B,C bilmem N dili olsada baktıgında koda aaaa buda neyin nesidir diye bakmaz. Hatta açıkca söyleyebilirimki matematik bilgisi kısıtlı olan kişilerin çözümleme geliştirmesi neredeyse yok gibi birşeydir. Çözümlemeler algoritmik olarak geliştirildiğinden öncelik algoritma sonra Java yada C türev dillerinden birine yogunlasmak. "mirc scripting ile başlamayın" bu cümle çok iyi bence script dili programlama dillerinin temelinde değildir. Temelsiz öğrenimler sadece bir başkasının yaptığına (birebir) benzete benzete iş yapabilirsin. Ya şuda olsa dediğinde farlı bir algoritmik çözüm yapmaya çalıştığında ?

Tavsiyem: C yada Java birini öğrenmeli. mirc script yazan biri PHP yi iyi anlaması gerek ikiside script dili
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
PHP zor bir script dili
Bence zor diye birşey yok, sadece öğrenme isteği ve azim vardır. Burada kişiler arasında oynayan tek faktör zamandır. Biri bir şeyi 1 haftada öğrenriken birisi 1 gunde öğrenir. Buda işin temeline, çözümleme algoritmasına dayanır.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet