Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Mart 2011, 23:23   #4
Heartbroken
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: eggdrop botu pid no dısında nasıl durdurabilirim

Asi_Serseri Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
konsol yolu ile kapatılabilir ama konsoldan hiç bağlanmadım nasıl olduğunu detaylı şekilde bilmiyorum ama bot telnet e girmeden konsoldan yönetilebiliyor diye duydum ama son zamanlarda güvenlik sebebi ile konsol erişimi kapatılıyor genelde

telnet yada dcc dışındaki bota erişimlerde botun özelliklerinden sınırlı şekilde faydalınalabiliyor.. pubcommands chantools vs vs gibi tcl ler var onlarla bazı komutlarını kullanabiliosunuz ancak telnet yada dcc ile çok daha fazlasına erişebiliosunuz bunlar dışında burda varmı bilmiyorum ama bazı yabancı mirc scripting sitelerinde yabancı coderların yazmış olduğu mirc üzerinden eggdropla bağlantı kurmanıza yarayan bazı addon-snippetlar var botun işini bitirmek için /msg botadı die şifren işine yarayabilir yahut telnet yada putty ile bağlanıp cd eggdrop sonra ps x yada ps ux ile hesabında halen işleyen uygulamarı listeleyip pid sinden kill bot-pid yada daha etkili bir killeme kill -9 bot-pid

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat