Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Mart 2011, 22:33   #1050
ersatz
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

Nod Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
IRC Serverlar üzerinde yalnızca bir algoritma kullanılmıyor.Soruda bahsedilen komut gündelik olarak kullanılan birşey, birde sunucuda kullanılan her modül bir algoritma değildir bu nedenle de bunu modülleri baz alarak çözemeyiz, biraz daha düşünülürse yanıta ulaşılacağını umuyorum.

EK BILGI: Bir soru için doğruluğu onaylanmadığında yeni bir soru soramıyoruz, bu nedenme impossible nickli arkadaşımızın sorusu geçersizdir.Buradan devam ediyoruz;

SORU: Sunucu üzerinde kullanılmakta olan algoritmalara hangi komut vasıtasıyla ulaşabiliriz ve bu algoritmalar nelerdir?

birde sunucuda kullanılan her modül bir algoritma değildir bu nedenle de bunu modülleri baz alarak çözemeyiz

demissiniz;

buna bir noktadan sonra katilirim, /module komutu ile gelen tum moduller evet, algoritma degildir ki ben de zaten hepsi algoritmadir demedim, sadece md5 algoritmasini ornek olarak gosterdim. Ornegin: /helpers modulu bir algoritma degildir.

Oncelikle
algoritma nedir?

Algoritma; herhangi bir problemin cozum yoluna verilen isimdir. Bu anlamda; md5 bir algoritma midir? Evet, bir algoritmadir. Trojen bulucu modul bir algoritma midir? Evet, o da bir algoritmadir. Bu algoritmalar, /module komutunda yer aliyor mu? Evet, yer aliyor.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet