Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Nisan 2011, 10:41   #83
Difuzyon
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Client : Soru Cevap

mazafaka Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Benim verdiğim client komutu senin sordugunun soruyu cevaplıyorsa problem yoktur.

SORU : Şuanda 8 kanalda bulunuyorum. Bulunduğum 6. kanaldan banlanan kişiyle ortak bulunduğum 2. kanaldaki 5. superop'un away olup olmadığını içinde *who* geçmeyen komutlarla nasıl öğrenebilirim?

Soru : Girdiğim kanallardan 4. sıradakine çıkıp girmek istiyorum. Komutu nedir?
Verdiğiniz yanıt: //hop $chan(5)

Cevabınızın yanlışlıkları
Rakam Hatası:
4. sıradaki kanalı $chan(4) identifieri ifade eder,oysaki siz 5. kanalı yazmışsınız.
Parametre eksikliği:
//hop $chan(5) veya /hop #kanal ;komutları komutu uyguladığınız aktif ekrandan ayrılıp belirtilen hedefe geçişi\join uygular.Örnek vermek gerekirse //hop $chan(5) komutunu Status Window'da uygularsanız 5. kanalınıza Çıkış\Giriş (Part\Join) yapar.Ama aynı komutu 2.sıradaki kanalınızda uygularsanız, 2.kanaldan part edecek 5.kanala geçecektir.
Bu durumu aşmak için -c parametresi kullanmalısınız.

Doğru yanıtlar: //cycle $chan(4) veya //hop -c $chan(4) vb. şeklinde olmalıydı.

SORUNUZ : Şuanda 8 kanalda bulunuyorum. Bulunduğum 6. kanaldan banlanan kişiyle ortak bulunduğum 2. kanaldaki 5. superop'un away olup olmadığını içinde *who* geçmeyen komutlarla nasıl öğrenebilirim?

Sorunuz event (olay) içeriyor,client soru-cevap oyununda sorularınızın üyelerin mIRC komutlarını,identifier'ları,while döngüsünü vb uygulamaları daha iyi kavramaları yönünde olmasını tavsiye ederim.Bu nedenle sorunuzu (uygun göreceğinizi düşünerekten) kişisel olarak değiştiriyorum:

SORU : Şuanda 8 kanalda bulunuyorum. Bulunduğum 6. kanaldaki banlistte yer alan 3. kişiyle ortak bulunduğum 2. kanaldaki 5. superop'un away olup olmadığını içinde *who* geçmeyen komutlarla nasıl öğrenebilirim?

Yanıt: //userip $nick($comchan($token($ibl($chan(6),3),1,33),2),5, &)
komutu uygulandığında örnek olarak şu yanıtı alırsınız:
Difuzyon=+Mark.oh@85.100.A2BCDE.F5GH6I
+ işareti away olmadığını ifade eder şayet - işareti olsaydı kullanıcı away konumunda olurdu.Böylelikle içerisinde *who* kelimesi geçmeyen bir komutla (userip) bu durumu sağlamış olduk.

------------------------------------------

Yeni Soru: Bulunduğum 2.kanalın başlığını(TOPIC) özelimdeki 3.nicke notice olarak göndermek istiyorum ?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet