Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Nisan 2011, 02:35   #28
Heartbroken
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: BNC Kurulumu (Resimli Anlatim)

RoyaLGoLf Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
öncelikle paylaşımın için cok tesekkurler emegine saglık.
Ben bagladım, kurdum fakat server e baglandıgımda nick sifremi giremiyorum.Hic bir komut yazamıyorum. nasıl ayarlarım ?

ya kurdum girdimde ama sifremi unuttum
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

nerden bakarım ?

slm
psybnc psybnc.conf içine şifrenizi şifrelenmiş-kodlanmış şekilde kayıt ediyor.bunu resetlemek için bir ftp aracıyla filezilla vs. gibi hesabınıza bağlanıp psybnc içindeki psybnc.conf bir text editörüyle açın notdefteri yada notepad++ gibi..orda user.pass= yanında kodlanmış olarak yazan sizin eski şifrenizi silip elle yeniden girip editleyin ve yeniden kaydet deyip ftp ile hesabınıza geri gönderin...
tabi bunları yapmadan evvel ssh ile putty gibi hesaba bağlanıp önce ps x yada ps ux komutuyla şu an çalışan işlemlerinizi görün ve ./psybnc pıd nosunu o listeden öğrenebilirsiniz sonra kill psybnc pıd-nosu yada kill -9 psybnc pıd nosunu girip psybncınızı durdurun.kill 1234 yada kill -9 1234 gibi..
sonra ftp ile editleyip psybnc.confu hesaba geri atın ve ssh ile yeniden başlatmak için önce cd psybnc ile dizine girip ./psybnc komutuyla bncı yeniden çalıştırın .mircle bağlanıp yeni belirlediğiniz şifreyle bncınıza giriş yapın.. hepsi budur...

not:

yahut psybnc killeyip durdurduktan sonra shell hesabınıza bağlanıp cd psybnc içine girip yeniden make menuconfig komutu çalıştırıp users bölümündeki şifrenizi silip yeni şifreyi girebilirsiniz...

Konu Heartbroken tarafından (09 Nisan 2011 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat