Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Nisan 2011, 15:24   #4
Heartbroken
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tcl scriptleriş bota yükleme,tanıtma..

selamlar..

bugün tüm bunlara eklemek istediğim birşey daha var şöle ki:

arkadaşlar ne yapın edin shell hesabınız üstündeki özellikle ayarlarınızın şifrelerinizin saklı olduğu .conf dosyalarınızı özellikle 'dosya izinlerini '' 711 olarak değişip başkalarının erişemeyeceği şekilde ayarlayın...(yapabiliyorsanız)

aksi halde hacklenmeye de hazır olun..bugün yabancı bir shell'deki arkadaşımın hesabına singapurlu biri hesabına girip bnc hesabına conf'una kendi bouncerlarını eklemiş ve daha yeni oda tesadüfen fark edebildi ..şifrenizi uzun ve karışık bir yapıda olmasına ve dosya izinlerinizi sadece sizin ulaşabileceğiniz şekilde yapılandırmaya özen gösterin..

benim bulunduğum shell hesaplarından biri bir türk sunucu ircd kurulu ve birkaç hafta evvel ben tesadüfen kullanıcı adı türk olduğu için farkedip baktım ki tüm dosyalarına girip açabiliyorum kopyalayıp açabiliyorum.. hatta kendisi bu forumunda üyesi burda gördüğüm biri.

kötü niyetli art niyetli birine denk gelse tüm ircd confları sunucu şifreleri admin şifreleri ne varsa kolayca hiç bir engelleme olmadan erişilebilir durumda..

siz siz olun buna dikkat buyurun.. benden söylemesi...

Konu Heartbroken tarafından (28 Nisan 2011 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet