Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Mayıs 2011, 03:23   #1268
Su`Perisi
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

Minstrel Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
45 dk dolduğundan, yeni bir soru soruyorum.

Soru : Kanalıma 2 kişilik limit koydum. Sunucuya girdiğimde kanalıma 2 kişi girmiş ve ben giriş yapamadım. Kanalıma nasıl giriş yapabilirim? (En az 3 yol)

Cevap: Sorduğunuz soruda kanala nasıl giriş yapacağımızı aklıma gelebilecek yollarla acıklayacağım ama sadece benim düşüncelerim eğer yanlıs bir durumda acıklama yaparsam yinede özürdilerim aklıma gelenleri sıralamak istiyorum.

Kanala giriş yapabilmeniz için öncelikle;

Modeleri sıfırlayabilirsiniz./cs clear #kanal modes
Kanala koydugunuz limiti kaldırabilirsiniz./cs set #kanal mlock -L 2
Kendimizi chanserv üzerinden davet ederek kanala girebiliriz./cs invite #kanaladı olarak giriş sağlayabiliriz.
Kanalımızdaki kullanıcıları atarak kendimize yer acabiliriz./cs clear #kanal users kullanıcılar dediğimden ziyade kanala girişlerdeki limit sayısı olarak 2 kişi olan kullanıcıları kastedmiştim.

Bu doğrultuda kanallara girişlerimizi sağlayabiliriz.

Dipnot: Şunuda belirtmekte fayda görüyorum eğerki limiti kaldırmak istemiyorum derseniz kanaldaki kullanıcıları atıp kendinize yer acarak kanala rahatlıkla girişiniz sağlanır ama ben limitin kaldırılmasında fayda görüyorum ki, kaldırmazsanız chanserv üzerinden davetinizi gercekleştirerek girişinizi saglayabilirsiniz.

Birde su düşüncemi dile getireyim kendimizi kanala sokmak icinde nickimizi görünmez yaparsak tabi ozamanda girişimizi gercekleştirebiliriz.Komutuda /mode Nick +S nick 'tir.Bu komutu sadece oper/adminler kullanabildiği için bizim yetkimiz yoktur.Sadece Olabilecek durumları dile getirdim.Açıklayıcı olabilmişimdir umarım..

SORU : Nick’imin infosundaki çıkış (quit) mesajını ve e-mailimi gizlemek istiyorum.Gerekli olan komut satırı nedir ?

Konu Su`Perisi tarafından (25 Mayıs 2011 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet