Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Haziran 2011, 19:18   #1313
xwerswoodx
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

cAtLiaM Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Soru; /Ignore -u120 *!*@* komutunu kullandım, daha sonrasında ise /Ignore -l komutunu kullandım ve şu bilgiyi aldım.
Ignore Listesi;
*!*@* (pcntdik) [1] - Network
Bu kısımda ki bilgiler ne işe yarar.

*!*@* maskesi tüm nickleri temsil eden bir maskedir.

ignore komutunu -pcntdik gibi kısıtlamalı şekilde kullanmadıkca, otomatik olarak bir kullanıcıyı bu parametrelerin hepsinde engeller.

Buradaki;
p > özel
c > kanal
n > notice
t > ctcp
d > dcc
i > davet
k > kontrol mesajları (ctrl +bkru)
[1] > kalan dakika
Network > Sunucu Adresi (irc.ircforumlari.net gibi)

olarak söylenebilir.

Burada herkesin öğrenmesi için bilgiler verdiğimizden açıklama yapmak istiyorum,

Buradaki (p) parametresi özele atılan mesajların engellenmesini sağlar. Fakat unutmamak gerek ki, özelinizde açık olan bir nickin özelden mesaj atmasını engellemek için sayfayı kapatmanız gerekmektedir.Aksi takdirde yine mesaj atabilecektir.

(c) parametresi kanala atılan mesajları görmenizi engeller. Yani kanala atılan tüm mesajlar bu parametre tarafından engellenir ve kanala atılan mesajları görmezsiniz. Fakat //debug @sayfa şeklinde bir sayfa açarsanız eğer, yine raw'lardan kanallara atılan mesajları görebilirsiniz. (Not; bulunduğunuz kanallara)

(n) parametresi bir nickin size notice atmasını engeller.

(t) parametresi bir nickin size ctcp mesajları yollamasını engeller.

(d) parametresi bir nickin size dcc göndermesini engeller. Yani dosya alışverişi davetleri reddedilir.

(i) parametresi bir nickin sizi kanal davet etmesini önler. Ama siz kendinizi kanala davet edebilirsiniz. (Yetkiniz yetiyorsa)

(k) parametresi bir nickin size renkli, altı çizili, ince, arkapanlı vs. mesajlar göndermesini engelller. Fakat unutmamak lazıdır ki, bu parametre mesajların gelmesini engellemez. Sadece gelen mesajların hepsinin rengi sizin mircinizde ayarlı olan renkte ve kalınlıkt olur.

[1] ise -u ile attığımızı gösterir bir bakıma. Yani orda yazan 1 aslında banın atıldığı sürenin dakikasıdır. Fakat burada 120 den başladığı için 2 olması gerekir ken neden 1 diyen olacaktır. Bunun nedeni /ignore -l komutunu yazana kadar en az bir saniyelik bir sürenin geçmiş olmasıdır. //ignore -u120 *!*@* | ignore -l bu şekilde uygulanan bir ignorede o kısımı [2] olarak göreceksiniz. Fakat 1 dakika 59 sn bile kalsa 1 olarak gösterir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet