Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Haziran 2011, 17:59   #1328
xwerswoodx
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

Minstrel Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Cevap :

/ignore -p X?*!*@*

/silence +X?*!@*

2 tane bulabildim .)

//ignore -p X*!*@* | ignore -x X!*@*
//ignore -p X*!*@* | query X

Bunlarda diğer 2 cevaptı, oyunun çok oyalanmaması ve daha hızlı sürmesi için teşekkür ettim.

İzniniz ile 4 komutuda açıklamak istiyorum bilgilendirmek amacı ile;

/ignore -p X?!*@*
Bu komut X nicki ile başlayıp herhangi bir harf/sayı/vs.. ile devam eden tüm nicklerin özele yazmasını engeller. X nickinde 2. bir karakter olmadığından dolayı bu ignoreden X nicki etkilenmez.

/silence +X?*!*@*
Bu komutta üstteki komut ile aynı işlevi görür. Fakat silence sadece özelleri etkilediği için -p gibi bir paratmetreye ihtiyaç duyulmaz.

//ignore -p X*!*@* | ignore -x(p) X!*@*
Bu komutta X ile başlayan tüm nickleri ignore'ye alıyoruz. Sonrasında -x parametresi ile X nickini muaf tutuyoruz. Böylelikle X nicki bu ignoreden etkilenmiyor. p harfinin parantez içinde olmasının nedeni isteğe bağlı olması. Eğer p yi yazarsan sadece özellerde x nickini muaf tutarız.

//ignore -p X*!*@* | query X
Bu komutta yine üsteki gibi X ile başlayan tüm nickleri muaf tutarız. Fakat Bir nick eğer özelinizde açık ise özel ignoresinden etkilenmez. Ignore ile birlikte nickin sayfasını query X şeklinde açarız ve X nickinin özel ignoresinden etkilenmesini engelleriz.

---
Sonradan farketmişim eklemek istedim,
//msg X Selam | ignore -p X!*@*
//privmsg X Selam | ignore -p X!*@*

msg ve privmsg doğru olmaz. Neden diye sorarsanız şöyle bir durum var nickin özeli eğer açık değil ise /msg ve /privmsg notice önünüzde gözükür

*nick ...

şeklinde. Bu nedenle query ile aynı işlevi görmezler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet