Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Haziran 2011, 15:00   #101
xwerswoodx
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Client : Soru Cevap

Minstrel Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ben client'i yeni yeni öğreniyorum. Scon komutunu görmüştüm daha önce farklı sunucularda aynı nickte olan kullanıcılar içindi. Açıklayarak anlatabilir misiniz Scon ve kullanımlarını.

Tabiki bende bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım.

$scon identifier'i bağlı olduğumuz sunucu sayısını, ismini, vs. verir.

Identifier olarak kullanımları (Sadece Bildiklerim):
$scon(0) Bağlı olduğumuz sunucu sayısı.
$scon(Sunucu Sırası) Eğer atıyorum ki oraya 5 yazdık 5 sunucuya bağlıysak eğer 5 cevabını alırız.
$scon(Sunucu Sırası).network Sunucunun asıl linkini alırız. (atıyorum ki Chat.Com.Tr gibi)
$scon(Sunucu Sırası).server Sunucunun irc adresini alırız. (IRC.Chat.Com.TR gibi)

Komutsal kullanımı ise şu şekildedir.
/scon <sunucu sırası> <işlem>

Üstteki komutta ben 1,2,3 şeklinde belirterek aslında sunucu sıralarını belirtmiş oldum. Diğerleri ise sadece işleme kalıyor. Yani ben listemdeki 7. sıradaki sunucudaki Hamit nickine Selam yazmak istiyorsam.
/scon 7 /msg Hamit Selam
şeklinde yapabilirim.

İnşallah açıklamalı olmuştur.

Yeni bir soru ile devam edelim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Ben avrupada yaşıyorum diyelim ki, saatlerim 2 saat geri, ama ben bir kod yazdım ve o kodda saatimin türkiye saatine göre gitmesini istiyorum. Bilgisayar ayarlarıma ellemeden bunu nasıl bir kod ile halledebilirim?

Not; Türkiyeye göre 2 saat geri yani 0 gmt

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet