Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Ağustos 2011, 16:25   #9
MasteR06
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: 55. Hafta Çok Bilmiş "MasteR06"

SimHa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba MasteR06

1-İnsanlar hakkında ne düşünüyorsun? İnsanlar arası ilişkide en önemli değer nedir?
2-En çok beğendiğin özlü söz nedir?
3-Hayattaki en büyük idealin nedir? Ya da idealin var mı?
4-Seni en çok mutlu eden şey nedir ?
5-Üç dileğin olsaydı neler olurdu ?
6-Kedileri severmisin?
7-Son zamanlarda okuyup beğendiğin kitabın adı nedir?

Merhaba SimHa;
İnsanlar Akıllarını Kullandıkta Dünyadaki En Zeki Varlıklardır.Ama Bunu Kullanan Çoğunluk Çok Az.İnsanlar Hakkındaki Düşüncem Bu Yüzden Sadece İşlerine Geldiği Gibi Yaşayıp menfaat amaçlı işler yaptıkları yönünde.Maalesef ki Çıkarsız Hiç Bir İş Olmuyor.Canım Dediklerini Bile Bir kişi için Satan Bir Topluluktur insanlar.İnsanlar Arasındaki En Büyük Değer bana Göre Saygıdır.Fakat Bu Bir Değer Olmaktan Çıkmıştır Yukarıda Da yazdığım gibi maalesef bu bir gerçek.
En Beğendiğim Özlü Söz
İşi çok olanların gözyaşları için vakitleri yoktur. LORD BYRON
Gerçekleştiremediğim Bir İdealim Yok.Suan Bir İdealimde Yok.
Beni En Çok Mutlu Eden.Gerçekten Dost Dediğim Kişilerin Dostum Olduklarını Göstermeleri Olur.Şimdiye Kadar Bunu Göremedim Maalesef.
Üç Dileğim OLsaydı Aşk,Huzur,Mutluluk - Olurdu.
Doğadaki Bütün Hayvanları Severim.
KEdi,Köpek,Yılan,Kurbağa,Kaplumbağa,Hamster,Tavsan ,Çekirge,Kırkayak,Bukalemun vs vs vs bütün hayvanlar Dostumdur.

Son Bir Kaç Yıl İçerisinde Okuyup Beğendiğim Tek Kitap Elif Safak-AŞK-
Ne yazik ki daha sonrasında okuduğum bir kitaptan bile zevk almadım.

Aşkın 40 Kuralından Bahsetmişti Kitabında Elif Safak
Birinci Kural: Yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız, kendimizi nasıl gördüğümüze ayna tutar. Şayet Tanrı dendi mi öncelikle korkulacak, utanılacak bir varlık geliyorsa aklına, demek ki sende korku ve utanç içindesin çoğunlukla. Yok eğer Tanrı dendi mi evvele aşk, merhamet ve şefkat anlıyorsan, sende de bu vasıflardan bolca mevcut demektir.

Kırkıncı Kural: Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalı, mecazi mi, yoksa dünyevi, semavi ya da cismani diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK’ın ise hiçbir sıfat ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, hasretinde.

Bu kuralların sadece ekranda okuduğunuz yazıdan ibaret olmamasını, hayatınızın içinde yer almasını ve karanlık noktalarınızı aydınlatan ışık olmasını dilerim.
Şeklinde De Bitiyor Kitabı.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet