Konu: Ben Moody *
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Eylül 2011, 19:06   #1
Düş
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Ben Moody *

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Ben Moody, 1981 yılında Arkansas'da doğan Ben Moody'yi 1998-2003 arasında gitaristlik yaptığı Evanescence grubundan tanıyoruz. 1994 yılında tanıştığı Amy Lee ile Evanescence'i kurup ilk hit -----leri Fallen'a kadar onunla birlikte müzik yapmayı sürdüren Moody, bas gitar,elektro gitar,piyano ve davul gibi birçok enstrüman üzerindeki hakimiyeti ve müzik yaratma konusundaki kabiliyeti ile uzun yıllar Evanescence'in beyni olmuştu. Grup elemanları arasında kişisel problemler ve müzikal yaratıcılık açısından farklılaşma olduğunu ileri sürerek 2003'de gruptan ayrıldı. Halbuki Amy Lee bir zamanlar onun için müzikal anlamda kendisine en yakın bulduğu insan olduğunu, hatta bu anlamda onu ruh ikizi gibi gördüğünü söylemişti. Amy Lee ile aralarında çıkan aşk dedikodularını ve ayrılma sonrası ortaya atılan diğer iddiaları bir kenara bırakırsak, Ben Moody'nin Evanescence'e katkılarının grubu zirveye taşıyan en önemli etkenlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.
2004 senesinden itibaren birçok sanatçıyla ortak çalışmalar yapan Ben Moody, Avil Lavigne'in Under "My Skin" -----ünde yer alan "Nobody's Home"a ve Kelly Clarkson'ın "Breakaway" -----ündeki "Because Of You" ve "Addicted" parçalarına katkıda bulundu. Bunlardan en çok ses getireni 2005'te Anastacia'yla birlikte yaptığı "Everything Burns" oldu. Parça hem Anastacia'nın "Pieces Of a Dream" -----ünde hem de Fantastic Four filminin soundtrack'inde yer aldı. Moody'nin sihirli elleri uzun süredir rehabilitasyon hikayeleri ve gece hayatıyla gündemden düşmeyen Lindsay Lohan'a, Daughtry'ye ve hatta Celine Dion'a kadar uzandı. Lindsay Lohan'a "A little More Personal" -----ünde eşlik ederken, Céline Dion'un 2007'de hazırladığı -----de de yer alması Moody hayranlarını oldukça şaşırttı.
Önce 2004 senesinde yeni bir ----- hazırlığında olduğu söylenen Moody'nin "Can't Regret "What You Don't Remember" adını taşıyan ilk solo -----ünün çıkış tarihi 2005 olarak belirtilmişti. Açıklamanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen çalışmalar bir türlü sonlanmadı. Müzik yaşantısı dışında, kurucuları arasında yer aldığı prodüksiyon şirketi "Makeshift Films" bünyesindeki projelerde yer almaya devam eden sanatçının, ayrıca Resident Evil:Apocalypse filminde ufak bir zombi rolü var.

Ben Moody, ilk solo -----ünün çalışmalarına devam ediyor. -----ün çıkış tarihi belli olmasa da, hayranlarına göre Moody'yi beklemeye değer.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet