Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ekim 2011, 18:05   #4
glu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Parasız eğitimden tutuklu Berna ve Ferhat'tan mektup var!

Bu ülkede bazı şeyler cok saçma bir şekilde ileriliyor.
Örnegin ; Aşırı derecede askerimiz var ve bu askerlerin cogu daha silah tutmadan askerligi bitiriyor.
Örnegin; Bu ülkede aşırı derece üniversite mezunu var bu mezunların cogu daha bölümleri hakkında birşey bilmiyor.

Bence, asker sayımız azaltılmalı ve işlevsel askerlerden oluşan bir ordu kurmalıyız bu sayede askeriyede müthiş bir gelir azalması olacak bu gelen geliri EĞİTİM'e aktarmalıyız..
Bence, Üniversitelerde gereksiz bölümlere ayrılan kontenjanı azaltıp yerine iş görecek bölümlerin kontenjanlarını biraz olsun arttırmalıyız. Buradan yapılacak kısıtlamaları EĞİTİM için kullanmalıyız..

Ya da hiç birini yapmadık ; KYK bursunu verirken daha cok araştırma yapmamız gerek ve bu bursların kontenjanlarını arttırmalıyız. Ben burs alan öyle insanlar tanıyorum ki 12 yıl kolejde okumuş, ailesinin üzerine apartman ve araba olan kişiLER burs alıyor ve ben öyle burs alamayan kişiler tanıyorum ki daha cebinde yol parası olmayan insanLAR..

Eğitim hak edene ücretsiz olmalı. Hak edenden kasıt ; Gitipte ÖSS'de 200 bininci olana değilde ÖSS'de ilk 10 bin kişi arasına giren herkesin yeme-içme kitap masrafları ve mümkün oldugunca barınma masrafları giderilmeli bunu yapacak ekonomiye sahip bir ülkeyiz..

NOT; Bu insanların bunları istedi diye içeride olması yanlış hemde cok ama suçun bir kısmıda bu insanlarda. İçlerinde bir cok provakatör kişi var. Yazdıkları pankart'ın renklerinden bile bu insanların nasıl bir görüşe sahip olduklarını apacık anlıyoruz görüşleri ne olursa olsun saga sola zarar vermeden birşeyler isteyen insanların hapiste yatması yanlış..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet