Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ekim 2011, 15:49   #1
PauL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Kaptan Amerika | PauL | Macera

Kaptan Amerika | PauL | Macera

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Son zamanlarda yapılan en “reklam” filmlerden bir tanesiydi, belkide dünyanın en reklam filmi. Tamamen Amerika’yı övmek uğruna yapılmış sanat veya kaliteden tamamen uzak bir yapıya sahipti. Genel olarak Amerika iyiliğin kalbi, düşmanı ise şeytan ve insanları öldürme hedefinde birisi. Film senaryosu acemice sadece Amerika’yı övmek uğruna yazıldığı için konu ve kurguda tamamen kaliteden yoksun olmuş. Nasıl bir ırkçı böyle bir filme imza atar anlamak çok güç. Irkçılığın tavan yaptığı filmde Adolf Hitler’in Irkçı yapısını bir kaç katına çıktığını anlamak çok kolay. Esasında bütün Amerikan yapımı filmlerde Amerika milliyetçiliğini görebiliyoruz fakat bu film sadece bu milliyetçilik üzerine kurulmuş ve olayı fazlaca bayalaştırmış. Filmin neredeyse tamamı mantık yapısıyla zıtlaşıyor bu sebepten ötürü filmden mantık arıyorsanız kesinlikle izlememelisiniz. Eğer hala izlemediyseniz kurtarmış olduğunuz 2 saat cebinizde.
Kaptan Amerika’nın elinde ki şu koruma kalkanına değen 100 mermiden bir tanesi o kalkan haricinde bir yere neden değmediği ise oldukça ilginçtir. İçerisinde mantıkla zıtlaşan bir durum mevcut. En saçma kısımı ise karşıdaki kötü adamın şeytan kılıklı olması ve tüm dünyayı yok etmeye çalışmasıydı. İnsan neden böyle birşey yapsın ki? Amerikalı Kaptan Amerika tüm dünyayı sonunda kurtardı. Filmi 2 kere ciddi anlamda kapatmayı düşündüm fakat kapatmadan en sonunda ne olacağını görmek istedim. İşte olayın en güzel yanı sadece son kısmıydı.

Oy Kullanmayı Unutmayın

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

10 Üzerinden 7 Veriyorum

iYi Seyirler

Konu PauL tarafından (10 Ekim 2011 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet