Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Ekim 2011, 17:46   #9
Beklenti
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Unreal için bir kod isteği

Wigman saolasın. Bir saldirganımız var bu arkadaş saldırı yaparken Vodafone unn sağladiği bir vodem wın tarzı bir şeyle bağlantı kuruyor sürekli. Saldırı türü webden şifreyi snifferlarla bulup küfürlü nicklerle saldirmak, ve saldırı anında kendinin kanalın bi köşesinden izlemesi. Bu kişiyi konuşma süresi ve birkaç sosyal mühendislikle tesbit ettim 3 kere ülkesine baktım. Hepsinde saldırıyla eş zamanlı sonuclarda aynı kişi çıktı.

Kişi eğer saldırı yaparken izleyemezse o an kanalda sohbet edenlere göre saldırı yapamayacak. Atıyorum o an kanalda ayça diye birisi sohbet ediyorsa ayşa_yatakta_sewişiyorrre gibi nicklerle geliyor. Spmafilterle uzun nickleri engellesekte bukez ayça_sewişirmısın gibi niklerle devam ediyor. Yani saldıran şahıs o an kanalı izliyor nickleri ve pis kelimeleri ona göre seçiyor. Çeşitli ctcp mesajları yolluyor. Herzaman proxleri aktif etsekte çok güncel proxy list kullanıldıgından geçenler oluyor yada userlarda atılıyor sorunun çözümü prox ile bitmiyor vs..

Saldırı mantığını kullandiği dsl girişini engelleyerek önüne geçebileceğimi düşündüm. Yalnız bunun için 2. bir koda ihtiyaç vardı. İnşallah bunu ayarlayabilirsek bu arkadaşın işini tamamen zorlaştıracağız. Ve o an kanalı izleyemeyecek dolayısıyla saldırısı işe yaramayacak ve etkisiz kalacak.

Şemasal olarak gösterecek olursak.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Saldirgana bu yürüttüğüm mantık inşallah ulaşmaz belki ozaman farklı seyler yapmaya kalkabilir
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ama buna imkanı yoksa tamamen soruna çözüm olacaktır.

Şimdiden teşekkürler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet