Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Ekim 2011, 11:02   #83
Ecrin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Sinop arşivi

SİNOP ÜNİVERSİTESİ
GENEL BİLGİLER

29.05.2007 tarihli ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5662 sayılı kanunla kurulan Sinop Üniversitesi; Sinop ilinde 4 Fakülte, 5 Meslek Yüksekokulu, 2 Enstitü ve 1 Sağlık Yüksekokulu ile eğitim ve öğretim hizmeti sunmaya başlamıştır.

2007-2008 eğitim-öğretim yılında Üniversitemizde 2407 öğrenci, 7 Profesör, 4 Doçent, 31 Yardımcı Doçent, 34 Öğretim Görevlisi, 7 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 83 Akademik personel ve 39 İdari personel bulunmaktadır.

Yeni kurulan Üniversitemiz eğitim-öğretim kalitesini artırmak, araştırma ve geliştirme çalışmalarını desteklemek ve yaymak, ulusal ve uluslararası alanda kendini tanıtmak için modern kütüphaneciliğin gerektirdiği tüm hizmetleri verebilecek bir kütüphaneye kavuşacaktır. Ulusal ve uluslararası bilgi iletişim ağları ile bağlantılı bilgisayar sisteminin üniversitemiz düzeyinde yaygınlaştırılarak, araştırmacılarımızın ve öğrencilerimizin kaynak teminine kolaylıklar sağlayacaktır.

FİZİKSEL YAPI
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
(*) Kullanıma elverişli değildir.

Üniversitemiz Sinop ili ve ilçelerinde bulunan Fakülteler, Yüksekokullar, Enstitüler ve Rektörlüğe bağlı İdari Teşkilatlardan oluşmaktadır.

SİNOP İLİNDE BULUNAN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARIMIZ

a) Sinop Yerleşkesi:
1- Fen-Edebiyat Fakültesi,
2- Su Ürünleri Fakültesi,
3- Eğitim Fakültesi,
4- Sağlık Yüksekokulu,
5- Meslek Yüksekokulu,
6- Fen Bilimleri Enstitüsü,
7- Sosyal Bilimler Enstitüsü,

b) Rektörlüğe Bağlı İdari Teşkilatlar.

SİNOP İLİNE BAĞLI İLÇELERDE BULUNAN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARIMIZ

1- Boyabat Meslek Yüksekokulu,