Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ekim 2011, 01:46   #19
glu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Resmi Gazete: 29 Ekim kutlamalari iptal edildi.

Luis, bence olayları yanlış yorumluyorsun. AKP'de dahil olmak üzere kimse bu ülkeye irtica'nın gelmesini istemez. AKP dindar bir parti değil sadece dindar gibi görünen bir parti. Dini bütün insanlarda bu hükümetle rahat olduklarını ve olacaklarını düşündüklerinden bu partiye oy veriyorlar. Bence bahsettigin islamcıları tanımalısın. Ben tanıdıgım kadarıyla söyleyeyim ; hiç biri AKP'den memnun değil. AKP'nin İslamcı rolü yaptıgını onlarda biliyorlar ama şuan ki durumda en iyi seçenegin AKP oldugunuda biliyorlar. Aradaki kısmı atlıyorum direk son paragrafa geçeyim. Atatürk'e suikast düzenleme girişiminde bulunanlar Müslüman değil hatta Türk bile değiller. Hoca kılıgına girmiş insanlar. İşte bu yaptıgınız şey yüzünden suçsuz onca insanı zan altında bırakıyorsunuz. Temelsiz iddialarınız yüzünden masum onca dindar insanı zor durumda bırakıyorsunuz. Tartışma yaratmak istemiyorum ama 1940'lı yıllarda neler oldugunu bilirsin ; Ezanın Türkçe okundugu, Kuran okumanın ve ögretmenin yasak oldugu, 2 kişiden fazla namaz cemaati oldugu zaman o cemaatin hepsinin gözaltına alındıgını.. Eger ki İsmet İnönü denen mahlukat Atatürk kadar ılımlı olsaydı, Atatürk kadar eşit olsaydı şuan ülkede Dindar-Atatürkçü tartışması yapıyor olmazdık. Olayın başlangıc noktası belli geldigi noktada belli çözümde belli ; Ön yargısız olmak ve yargısız infaz yapmamak.

Neo, hem konuşurken sizli bizli konuşuyorsun hem de Vatandan, milletten, milliyetçilikten dem vuruyorsun nasıl olacak bu iş ? Ya insanları onlar-bunlar diye gruplandırmayı bırak ya da milliyetçilikten dem vurmayı. Milliyetçilik ayrıştırarak değil birleştirerek olur. Benim Atatürkçülük düşüncem değil sen bu gezegendeki hiç kimseyi ilgilendirmiyor bu yuzden burada seninle Atatürkçülük konusunda laf yarıştırmayacagım. Cevabımı ilk iki postta attım onları okursam beni anlarsın..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet