Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Ekim 2011, 15:13   #23
Pentagram
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Birand'ın yorumu şaşırtmadı.

yorumlarınızı evet okumadım gerek duymadım.birkaç cümlenizi okudum ve bıraktım. neden miĞ çünkü fazlaca hüseyin gülerce kokuyor da ondan. olup biten her şeyi sadece ve sadece Allah'a indirgemek din konusunda bilgi sahibi olmayan insanları kandırmaktır. Ortaçağ felsefesiyle hareket etmektir. Neyi anlamak istemiyorsunuz? Ben Allah'ın iradesi dışında olup bitiyor mu dedim ya da dediklerinizi inkar mı ettim? Sadece mantık ilkeleri çerçevesinde yanlış düşünüyorsunuz dedim. Noyan demiş ki dere yatağına ev yapmışlar sonra halk kızıyor. E be kardeşim adı üstünde dere yatağı! Allah saat gibi işleyen bu alemleri yarattı evet hükmediyor da ama diyorum ki bilim kardeşim bilim. Akıl ile izan edilen şeyler. Sen bunları kabul etmiyorsun. Dediğim dedik öttürdüğüm düdük diyorsun. Sadece tek bir yorumunda Tedbir bizden takdir Allah'tan demişsin geri kalan bütün cümlelerinde ve yorumlarında aynı türküyü çalıp söylüyorsun. Doğanın belli bir işleyişi vardır. Sen bu sisteme karşı hareket edemezsin. Çünkü bilim diyor dere yatağına, kaygan zemine ev kuramazsın diye. Din değil. Bunu anlamak istemiyorsunuz. Birde sağa sola milleti din-dışı hareket etmekle lanse ediyorsunuz. Japonya Müslüman bir ülke değil mesela. Neredeyse belki de hergün sallanıyorlar. Ama adamlar bilime güvenip bilimin ışığında ilerliyorlar. Bizim gibi ampülün ışığında değil. M. Kemal Atatürk'ün de, Hz. Peygamber (s.a.v)'in de bu konuda birçok fikriyatı vardır. Oldukça bilgilisiniz ya bunlarında farkındasınızdır zaten belirtmeme gerek yok. Ha ayrıca kişisel tartışmaya girmeden şunu da demeden geçemeyeceğim. Her ne kadar şahsi görüşlerim olsa da dillendirdiğim her cümle felsefe içerisindedir o yüzden ZIRVA kelimesini o yorumlarınızdan silerseniz sevinirim. Önce siz tartışmanın ADABINA uygun hareket ediniz ondan sonra tartışmaya devam ediniz.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet