Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Kasım 2011, 11:18   #5
halukgta
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Nur cemaati mensubu kardeşlerime bir hatırlatmadır.

Ben emekli bir vatandaşım. Tüm zamanımı Kur'an araştırmasına ayıran bir din kardeşinizim diyebilirim. Allah Kur'anı tüm iman edenlerin anlayacağı bir şekilde gönderdiğini söyler bizlere. Yani İslam dininde bir ruhban sınıfı yoktur. Onun için her Müslümana düşen toplumu kur'an ile uyarmaktır.

Bu uyarıları hangi vasıfla yaptığımı sormuşsunuz. Din kardeşine Uyarı yapmak için herhangi bir vasıf yada görevli olmak gerekmez. Kur'an gerçeklerine vakıf olan her Müslümanın görevidir.

(halukgta) nın tam manası nedir demişsiniz. Haluk ismim, gta da soyadımın kısaltılmış hali, yani Gümüştabak benim soy adım. Sitelerde ismin dışında bir nik ismi edinildiğinden bende bu ismi seçtim, başka bir anlamı yoktur.

Başlığa gelince. Hedefim elbette bu yanlışı yapan topluluğadır. Amacım onların özellikle dikkatini çekmek ve yazıyı okumalarını sağlamaktır. Bakın sizin bile dikkatinizi çekmiş onların toplumundan olmadığınız halde. Demekki başlık amacına ulaşmış demektir. yaklaşık 90 sitede yayınladım bu yazımı ve çok dikkat çekti ve okunuyor.

Amacımız ben Müslümanım diyenleri kur'an ile uyarmaktır. Bir elimizde Kur'an eksik olmazsa, bizleri hiç kimse aldatamaz. Yok eğer birileri bu kitaplarda Kur'andandır diyor gelin bu kitaplar sizi Allaha ulaştıracaktır diyorsa, önce bu sözleri ve bilgileri, Kur'an süzgecinden geçirmeliyiz. Daha sonra nasıl bir yol izleyeceğimizi zaten Kur'an bizlere söyleyecektir.

Amaç Kur'ana davet etmek ve onun çevresinde bölünmeden tek yumruk olmaktır. Çünkü Allah sakın dinde bölünmeyin emrini verdiyse, bizlere düşen bölünmeden Allaha doğru yolculuğumuzu yapmak olmalıdır. İyi bayramlar dileklerimle.

Saygılarımla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat