Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Kasım 2011, 19:07   #23
Ekin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Haftanın Help Departman Polemiği < 12 > trsohbet.com / #help

Olumlu/olumsuz fikirlerini belirten herkese tesekkur ederim arkadaslar.

Departmani alali hatiri sayilir bir zaman gecmis olmasina ragmen, ben henuz dun almiscasina duzenlemeler uzerine dusunuyorum, genel sorumlum ve helpmasterlarim da fazlasiyla yardimci oluyorlar sagolsunlar. Oncelikle kidem tablosu wish zamanindan kalmadir evet, her seyden once kendine ozgu oldugu icin degistirmeyi bugune kadar hic dusunmedim. Ancak ''gereksiz/sacma'' gibi yorumlari yapan arkadaslarin cogunun bu departmanda hic ya da yeterince bulunmamis olmasindandir ki pek dikkate alamiyorum o elestirileri. Cunku cidden farkli bir isleyisimiz var, ve bu derece cok basamakli bir kadro helperlarin yukselme ve basarma arzusunu daima canli tutuyor, bu konuda hic yanilmadik. Disaridan gelen helperlarin bircoguna fazlasiyla agir gelen bir disiplinimiz var. Departmani aldigim ilk gunden bu yana oncelikle helpsoplarima olabildigince sorumluluk ve genis yetkiler vermek adina duzenlemeler yaptim, hiyerarsi sisteminde yine bazi duzenlemeler yaptik, sunucu icerisinde helpi daha iyi tanitmak adina bazi kurallar koyduk, 3 gunde bir verdigimiz global egitimler disinda her haftanin bir gunu global sinavlar gibi ufak tefek etkinliklerle departmana olan ilgiyi sunucu icinde hep canli tutmaya ugrastik ve bunu basardik, su an help soru-cevap kanalimizin islek saatlerdeki ortalama nufusu 75, kimi zaman 100e yaklastigini gordugumuz oluyor. Bir departmandaki en onemli unsurlardan biri de helper adayi sayisidir, bu da sevindirici bir sekilde kanallarimizin nufusu ile dogru orantili. Kisacasi henuz yeni yapilanmamizi tamamlamak bir yana, yarilamis bile degiliz, fakat hicbir sey bundan 1 ay oncesi ile ayni degil ve bundan 1 ay sonrasinda da bugunku gibi olmayacagini gorecegiz. Umarim basarili olabiliriz.

Ben departmanimi hep ''ice donuk'' olarak tanimlamisimdir, cunku biz cogu zaman nick kaydetmeyi dahi bilmeyen bir adayi aliriz, onu sifirdan egitiriz, departmanimiza aliriz ve yukselisini izleriz. Kadromuzdaki bircok ismi tanimiyor olmanizin en onemli sebebi budur, cunku bir nevi TRSohbette dogup buyumus ve yasamakta olan arkadaslarimizdir bircogu. Bir departmanin kalitesini ise bunyesindeki taninmis isimlerle olcmeyecek kadar olgun oldugumuza inaniyorum (:

Schizo'nun vermis oldugu linkte de egitim sistemimiz ve yetkiler uzerine ayrintili bilgiler var. Su siralar help botlarimizi yeniden yapilandirmakla mesguluz, kodlamalar bittiginde sunucumuzun forumundan ayrilip basli basina TRSohbet HelpTeam ile ilgili bir web sitemiz olacak, umarim bu sekillendirme cabalarimizin sonucunu da aliriz.

Daha fazlasini ogrenmek isteyen, sorulari olan, onerileri olan tum arkadaslarla birebir ilgilenecegimi de belirtmek istiyorum, her zaman beklerim. Tekrar tesekkurler.

Konu Ekin tarafından (22 Kasım 2011 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet