Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Kasım 2011, 18:18   #1
Hayat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Wordpress Güvenlik Sorunu

Merhaba Worpress tabanlı web siteme kısa bir süre önce saldırılar olmaya başladı. İlk zamanlar çok az seviyede olan saldırılar gittikçe artış gösteriyor. Sitedeki içeriklere saldıran botlar konulara spam içerikli yorum bırakıyor ve aynı zamanda çok ciddi ölçüde sitenin trafiğini kullanıyor. Yorumlar sorun değil onay vermeden siliyorum ama trafik sorunuyla başedemez oldum. Tespitlerime göre saldırıların ip adresi birden fazla ülkeye ait çıkıyor. Yani saldırının tek bir kaynağı olduğunu öğrenebilsem ona göre engel olacağım ama yorum yapan botların ip adreslerine baktığımda, Kanada, Amerika, Rusya gibi farklı farklı adresler alıyorum. .htaccess ile bir çok ülke ip adreslerini blokladım saldırılar yarıya düştü ama yine kesin bir çözüm olmadı. Sadece TR iplerine açıp diğer ip adreslerine kapayınca da google ve diğer arama motorları siteye giremiyor. Zaten bu da kesin bir çözüm değil. Wordpress kullanan tanıdıklarıma sordum daha önce hiç bu kadar yoğun saldırı almadıklarını söylediler. Acaba bu sorun benim hostingimden mi kaynaklanıyor ? Daha önce bu sorunu yaşayan oldumu, çözümü varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet