Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Kasım 2011, 23:34   #3
blazeofglory
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Şaklabanca bir adalet

Kanımca; Mesele, tüm kavramları anlamlandıran insanoğlunun sosyo-kültürel davranışlarıdır!Adaletin işleyişi de buna göre dizayn edilmiştir !
Nasıl bir toplum haline geldiğimizin üzerine düşünmek,irdelemek, eni konu sorgulamak yerine yaşam mücadelesi diye adlandırılan bir çemberin içine sıkıştırılarak günden güne yabanileşen bizlerin,vicdani ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerektiği bilincini taşıma zaruriyetini kavrayamamış olmamız,bu günler de yaşanılan duyarsızlığın temelini oluşturmuştur diye düşünüyorum.
Yapılan ya da yapılmayan tüm davranışları sıralamak , altını çizerek vurgulamak, gözleri kör olmuş bir toplumu harakete geçirmez!Haliyle toplumların birlikte hareket etmesi gereken bu konuda,bireyi olduğum toplumdan bir ümidim olmadığını söyleyebilirim.
Son sözdeki trajedi gibi olmasa da ,''Düşenin dostu olmaz,bana dokunmayan yılan bin yaşasınn,devletin malı deniz yemeyen domuz'' sözleri olaya kendi ülkem açısından hangi pencereden bakmam gerektiği konusunda ışıktır bana!
Evrensel bakabilmek için ise 'başta kendini inşa etmelidir insan' diyorum!!Bunun için kendine mühendis olarak kimi ya da neyi seçer karışmam,yeter ki gerçek Adalet mayasına işlemiş olsun!

Aura çok mühim bir konuyu temas ettiğin ve hatırlattığın için teşekkür ederim.
Güzel yazmışsın ,eline sağlık.

Konu blazeofglory tarafından (30 Kasım 2011 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet