Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Kasım 2011, 14:08   #5
Aur
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Şaklabanca bir adalet

merhaba huri,

yaklasimina katilmiyorum, bilesin.
oncelikle komunizmde mutlak adaletin olmamasini marxin dini elestirisinden oturu soyluyorsun, inancli birisi oldugun icin, bu konuda hak verebilirim ancak cennet ve cehennemin buradaki adaletsizliklere nispeten bir hediye ya da ceza olarak var edilmis olmasinia katilmiyorum, dini tartismalara girmek istemiyorum ancak kuranda bile yazmiyor mu hakkini yiyene boyun egme bas kaldir diye? martin luter protestantezmide katolik papazlarin dini somurdugunu anladiginda çıkarmıştı, zamaninda papazlar bu dunyadaki acilarinizi kabul etmelisiniz gunahlariniz af olmasi ve cennete gitmek icin dua edin ve kiliseye para verin demisti ve fakirlerin kurtulmak icin verdikleri parayla vatican'i yenilemislerdi.. bu bir adaleletsizlik degil mi? insanlarin duygularini inanclarini somurmek degilmi? sanayi devriminden sonra marx dinin bir ideoloji oldugunu savundu cunku ayni sekilde sömürenler bu kez kapitalistlerdi, bu dunyada calisip aci cekeceksiniz bu sizin kaderiniz ama obur dunyada cennete gideceksiniz! buda bir adaletsizlik..
insanlarin dusunceleri, imanlari, duygulari somurulmemeli cunku adil ve onurlu bir yasam herkesin hakkidir.
ayrica komunizm ile islam ve herhangi din arasinda cok ortak nokta goruyorum ben. sadece komunizm doga ustu fenomenleri reddediyor, kanullenmiyor, ancak komunist bir sistemde dini inanci olan yasayamaz diye bir seyde yoktur.. gecmisteki kendisini konunist sanan sistemler ile kiyaslamayin.
demem o ki, cennete gideceginize inansaniz bile bu dunyada mutlaka hakkinizi aramalisiniz, kendinizi ezdirmemelisiniz ve baskalarinin ustunuzden zenginlik kurmasina izin vermemelisiniz,
dil, kultur, renk değıl, yuce olan emektir...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet