Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Aralık 2011, 02:18   #1
Deep
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Güvenli internete 15 günde 70 bin başvuru!
BTK, çocukların ve gençlerin internet üzerindeki bilgi kirliliğinden ve zararlı içeriklerden korunmaları amacıyla geliştirdiği ve 22 Kasım'da uygulamaya başladığı güvenli internet hizmetine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Güvenli internet hizmetini almak için başvuranların sayısı 15 günde 70 bini geçti.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, yaptığı açıklamada, güvenli internet hizmetinin başlamasının üzerinden 15 gün geçtiğini hatırlatarak, uygulamada herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını söyledi. Hem anayasal sorumlulukları yerine getirmek hem de bir tüketici hakkı olarak güvenli internet hizmeti alabilme seçeneğine sahip olmak adına güvenli internet hizmeti düzenlemesi yaptıklarını ifade eden Acarer, ''Bu hizmetin süre sınırı bulunmamaktadır. Yani internet servis sağlayıcılar tarafından isteyenler için aile ve çocuk profilini kapsayan güvenli internet hizmeti ücretsiz olarak her zaman sunulacaktır'' dedi.
Bu süre içinde güvenli internet web sayfasının 100 binden fazla tıklandığını belirten Acarer, ''İnternet kullanıcıları bu konuya ilgi duyuyorlar. Güvenli internet hizmetini kullanmaya başlayanlardan teşekkür mesajları alıyoruz'' diye konuştu.
SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
Güvenli İnternet Hizmetinin alt yapısı Erişim Sağlayıcılar tarafından oluşturuldu. Tamamen isteğe bağlı ve ücretsiz verilecek hizmeti talep edecek abonelerin, isteklerini internet servis sağlayıcılarına bildirmeleri gerekiyor.
Hiçbir talepte bulunmayan kullanıcılar ise mevcut internetlerini kullanmaya devam ediyorlar. Güvenli internet hizmetinde çocuk ve aile profili olmak üzere iki profil bulunuyor. Aboneler diledikleri an internet servis sağlayıcılarından temin ettikleri parola ve kullanıcı adı ile profiller arasında geçiş yapabiliyorlar ya da hizmetten memnun kalmamaları veya ihtiyaç hissetmemeleri durumunda Güvenli İnternet Hizmeti almayı kesebiliyorlar.

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet