Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Aralık 2011, 18:48   #1
Deep
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Hotmail kullanmak için 5 yeni neden!
İlk olarak Ekim ayında duyurulan Hotmail özellikleri tüm kullanıcıların gelen kutusuna ulaştı.

E-postaları en iyi şekilde yöneterek gelen kutusunda birikmeyi önleyen ve fotoğraf paylaşımını çok daha kolay ve keyifli hale getiren bu özellikleri henüz keşfetmeyenler için, işte Hotmail’i kullanırken çok işe yarayacak 5 yeni araç:

1. “Temizlemeyi Programlama” ile bir gönderenin sadece en son iletisini saklayın

Fırsat sitelerinden gelen günlük e-postalar gelen kutunuzda birikeceğine, bırakın Hotmail her gün sizin için temizlik yapsın ve örneğin Grupanya’dan yeni bir e-posta geldiğinde, eskilerini otomatik olarak silsin.

Aynı şekilde herhangi bir gönderenden gelen e-postaların (örneğin bankanızın gönderdiği ekstreler) 3, 10, 30 ya da 60 günden sonra silinmesini ya da seçtiğiniz bir klasöre otomatik olarak taşınmasını sağlayabilirsiniz.


2. Tek tıkla gönderim listelerinden çıkın

Zamanında üye olduğunuz bir bültenden çıkmanın yollarını mı arıyorsunuz? E-postanın Yanıtla menüsünden “Aboneliği Kaldır” seçeneğini tıklayın, Hotmail hem sizin adınıza bülten aboneliğinizi iptal etsin, hem de web sitesi sizi listesinden silene kadar gelen tüm iletileri siz görmeden otomatik olarak silsin.


3. Önemli e-postaları gözünüzün önünde tutun

Yanıtlamanız ya da takip etmeniz gereken bir e-posta mı var? Yanındaki bayrağa tıklayın, gelen kutunuzun en tepesine sabitlensin!

Yeni e-postalar gelse de önemli e-postalarınız her zaman en tepede, gözünüzün önünde kalsın.


4. Fotoğraflarınız hakettikleri ilgiyi görsün

Yeni bir e-postaya göndermek istediğiniz fotoğrafları ekleyip “-----e dönüştür” seçeneğini tıkladığınızda, fotoğraflarınız SkyDrive’ınıza yüklenir ve orada saklayabileceğiniz bir -----e dönüşür! -----ün ismini bile direkt e-postanın içine yazarak belirleyebilirsiniz.

Böylece hem siz yüklü e-postalar göndermekten kurtulursunuz, hem de sevdikleriniz fotoğraflarınızı web’de slayt gösterisi olarak izleyebilir ve kendi bilgisayarlarına indirebilirler.


5. Hızlıca yapmak istediğiniz işlemleri siz belirleyin

Yeni Hotmail’de bir iletinin üzerine geldiğinizde silme, bayraklama ve okundu/okunmadı olarak işaretleme işlemlerini anında yapabilmek için küçük ikonların belirdiğini göreceksiniz.

İsterseniz buraya, sık kullandığınız araçların ikonlarını da ekleyebilirsiniz. Örneğin e-postalarınızı kategorize etmeyi seviyorsanız, Seçenekler > Anlık Eylemler menüsünden e-postalarınızın yanında kategori ikonunun da çıkmasını sağlayabilir, ya da Süpür özelliğini sık kullanıyorsanız buraya Süpür ikonunu ekleyebilirsiniz

 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet