Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Ocak 2012, 05:09   #3
Lucifer
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Bot mu ?

CooLerR Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Arkadaşlar konuyu buraya actım , yeri doğru değilse moderatörlerden özür dilerim, sorum

Kanalımda her 3 veya 4 dakikada soru soracak bir bot veya addon varmıdır, cevap olmıyacak
bot 4 dakikada bir değişik bir soru soracak kullanıcı cvp verecek veya vermiyecek ( orası kullanıcıya kalmış )

Örnek : bot : En sevdiğiniz yemekler nedir ?
kullanıcı cvp verir vermez fark etmez 4 dk sonra başka soru
bot : ikizler bucundan olanlar kanala evet yazsın
falan gibi umarım doğru anlatabildim , soruları kendim değiştirme de yapmak istiyorum offf
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
çok uzun oldu galiba

böle bir şey varmı ? yaptırsak pahalımı olur ?

Şimdi ben size daha önce'den forum içerisinde paylaşılmış kodlardan ikisini vereceğim ve çalışma mantığınıda anlayacaksınız..

Birincisi botun özeline yazılanları Kişi veya kanal'a yansıtması için.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:text:*:#: { if $nick isop $chan { if $1 == !özel-aç { if $2 == $null { msg $chan Bir nick ya da bir kanal adı yazınız. halt } if #* iswm $2 { set %azulin $2 enable #okubeni1 msg $chan Özelime yazılanlar %azulin kanalına yansıtılacaktır.. } else { set %azulon $2 enable #okubeni2 msg $chan Özelime yazılanlar %azulon nickinin özeline yansıtılacaktır.. } } if $1 == !özel-kapat { if $group(#okubeni1) == on { disable #okubeni1 msg $chan Şu an kanala yansıtma açık, kapatılıyor.. halt } if $group(#okubeni2) == on { disable #okubeni2 msg $chan Şu an özele yansıtma açık, kapatılıyor.. halt } if $group(#okubeni2) == on && $group(#okubeni1) == on { disable #okubeni1 disable #okubeni2 msg $chan Şu an hem özele hem de kanala yansıtma açık, ikisi de kapatılıyor.. Tekrar açmak için !özel-aç nick ya da !özel-aç #kanal yazınız.. halt } } } else { if !özel-* iswm $1 { msg $chan Bu komutu kullanabilmeniz için $chan kanalında Op konumunda olmanız gerekmektedir. } } } #okubeni1 on on *:TEXT:*:?: { msg %azulin Mesaj Yazan Nick; $nick Mesajı; $1- } #okubeni1 end #okubeni2 off on *:TEXT:*:?: { msg %azulon Mesaj Yazan Nick; $nick Mesajı; $1- } #okubeni2 end

Kullanım:
!özel-aç nick : Belirtilen nickin özeline yansıtır.
!özel-aç #kanal : Belirtilen kanala yansıtır.
!özel-kapat : Hangi mod açık ise onu kapatır.

İkinci sorun içinse
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:text:!duyuru*:#KANAL:{ if $nick isreg $chan { msg $chan Komutu kullanabilecek yetkiye sahip değilsiniz. Üzgünüm $nick | halt } | milleta $chan $1- } alias milleta { var %x = $nick($1,0) | var %y | while %x { if $nick($1,%x) != $me { %y = $addtok(%y,$nick($1,%x),32) } | dec %x } | msg $nick %y $3- }

!duyuru mesaj yazdığında botun olduğu odalarda soruyu özelle sorar ve cevap geldiğinde üstteki koddaki gibi özele veya odaya yansıtır.

Kodlar tamamen IRCForumlari.Net'den alınmıştır.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat