Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2012, 18:55   #9
Techno
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Haftanın Polemiği < 5 > mIRCTR.ORG

Eskinin tam aksine diyorum mIRCTR.org için >
2006 da başladığım aktif IRC hayatıma mIRCTR.org sunucusunda başladım o zamanlar 1600 - 2500 civarıydı user sayısı 20 hubu bulunan bir networkdü mirc kelimesinde 1. sırada oturuyordu(parantez içindekileri çoğumuz biliyoruz , sonucunda karşılığı olarak ban yedi).google destegi gidince user sayısı düşüşe geçti , çok iyi isimleride bünyesinde barındırdı , e-kolay ın dagılmasının büyümesinde etkiside vardır.Ban sonrası user kitlesini kaybetmeye başladı ve şu an banı kalkmış ve eskiye nazaran şimdi daha güzel sade ve temiz bir siteye sahip oldugunu düşünüyorum.

İlk op olduğumda dünyalar benim gibiydi , sonra helper olacam dedim , çabaladım oldum ve güzel bir ortamda kavganın kıskançlığın tuz-biber oldugu bir dönemde bulundum ve bilgisayarımda mirc yüklü olduğunda ne var diye girdiğim sunucudur , benden önce başlayıp hala devam eden kemik arkadaşlarım var onları görmek muhabbet etmek kadar güzel birşey olamaz benim için.

> Eskiden user çoktu , yönetim yetişemiyordu , şimdi yönetim ne yapacağının bilincinde(eskidende biliniyordu ama yanlış yöntemlerle user gelmesini istemiyor şimdiki yönetim)
Şimdi user sayısı sabit gibi sabit dışında 50-60 oynar gibime geliyor buda IRC nin popülerliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum , IRC popülerliğini kazanırsa tekrar o eski çınarı eski user sayılarında göreceğimizi düşünüyorum.

Eskiden user çoktu başarılı yönetici azdı , şimdi yönetici sayısı iyi ve başarılı ama user sayısı az.

mIRCTR.org yönetimine başarılar , dilerim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet