Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Mart 2012, 14:21   #1
N999
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Erdoğan Yeni Şehit Yasasının Ayrıntılarını Açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeni şehit yasasının ayrıntılarını grup toplantısında açıkladı.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Başbakan Erdoğan, dün Afganistan'da şehit olan 12 asker için düzenlenen törenlere katıldığı için salı günleri düzenlenen Ak Parti grup toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Erdoğan yeni şehit yasasıyla ilgili detayları açıkladı. Buna göre artık terör saldırılarında hayatını kaybedenler de şehit sayılacak.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Siz terörist başlarından birinin Nevruzu kan gölüne çevirin sözlerini duymuyor musunuz? Huzurlu bir ülkeyi huzursuz bir ülkeye çevirmek isteyenlerden ne zaman rahatsız oluyorsunuz? Tabi köşelerinde rahatsınız. Zaman geliyor dağdan davet geliyor zaman geliyor adadan davet gelsede gitsek diyorsunuz.

Atılması gereken adımlar ne ise atmaya devam edeceğiz. Sadece milleti yönetmenin verdiği sorumluluk gereği adımlar atacağız. Bir tarafta polisimiz şehidimiz edilirken beyefendilerin hiç sesi çıkmayacak ama terör örgütüyle ilgili bir sıkıntı yaşanınca her tarafı ayağa

AFGANİSTAN ŞEHİTLERİMİZİ YAD EDİYORUZ

Afganistan'dan gelen acı haber sonrası Almanya ziyaretimizi iptal ettik. Şehitlerimizin ailelerini tek tek aradım baş sağlığı diledim. Afganistan'daki acı hadisenin Çanakkale'nin yıldönümü hemen öncesinde olması manidardır. Afganistan'daki şehitlerimizi gönlümüze defnettik. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi de hürmetle yad ediyorum. Şehitlerin ölüler olmadığını onların diri olduğuna tüm kalbimizle inanıyoruz. Bu topraklar şehitlerimizin hatırasıyla huzur ve emniyet içerisindedir. Elbette şehitlerimizi ebediyen hatırlayacağız ve onlara minnet duygusuyla yad edeceğiz.

Bir millet şehitlerinin mirasına sarıldığı nispette ayakta kalır. Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu ülkede şehitlerin emanetlerine sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur.

ŞEHİTLERİMİZ SİYASİ MALZEME YAPILMASIN

Her ülkenin son derece hassas olduğu değerleri vardır. Şehitlerimiz milletçe üzerinde hassasiyet gösterdiğimiz mulkaddes değerlerimizdir. Şehitlerimiz siyasi çıkarlarının malzemesi olmayacak kadar aziz ve mübarektir. Şehitlerimizin siyasi malezeme yapılmaması için herkesin sorumlu sağduyulu davranması gerektiğini ifade ettik.

Hele hele başında milliyetçi kelimesi olan bir partinin şehitlerimizin aziz hatırası namına yaptığı edep dışı çıkışları anlamakta güçlük çekiyoruz.

12 ŞEHİDİMİZ ÜZERİNDEN RANT DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Daha hadise aydınlanmadan 12 şehidimiz üzerinden rant devşirmeye çalışmak imanevi ve milli hiç bir değerler bağdaşmamaktadır. Şehitlerimiz daha toprağa verilmeden kamuoyunu yanıltacak açıklamalar yapmak doğru değildir. Bizim sınırlarımız dışında görev yapan askerlerimiz milletimizin gururudur. Bu askerler görev yaptıkları ülkede büyük bir ülkeyi şanla şerefle temsil ediyor..

Afganistan'da ne işimiz var diyenlerin ufukları Sivas'ın ötesine geçemeyenlerdir. Ufku olanlar böyle açıklamalar yapmaz. Küçük iddialarla büyük ülke olnumaz. Ama bunlar butik devlet olmanın ötesine geçemiyor. Türk askeri Afganistan'da Kosova'da, Lübnan'da, Afganistan'da barışın sembolüdür. Mehmetçik görev yaptığı her ülkede halkla kucaklaştığı askerlerdir. Bizim birliklerimiz Türkiye'nin ve o ülkenin çıkarlarından başka bir şey düşünmezler. Askerlerimizi taşeron olarak gösterenler zavallılardır. Tonga Krallığı'nın Afganistan'da askeri var. 50 ülkenin burada birlikleri var. Türkiye burada olmasın ne demek.. Afganistan'da Lübnan'da Kosava'da Bosna Hersek'te barış için Türk askeri görev yapmayacak da kim yapacak soruyorum sizlere..

ÇANAKKALE'YE GİDERSENİZ GÖRÜRSÜNÜZ

Tenezzül edip Çanakkale'ye giderseniz orada Kosavalı şehitleri görürsünüz. Hiç kimse Boşnaklar'a Arnavutlar'a ne işiniz var Çanakkale'de demedi. Bu ne cehalettir. Onlar kardeşleri için buraya geldiler. Şimdi birbirlerinin kucağında yatıyorlar. dostluk adına kardeşlik adına eğitim için adalet için her yere gideceğiz. Ankara'dan başını dışarıya uzatamayan insanlara inat biz dünyayı kucaklamaya adaletle devam edeceğiz.

Dünyanın bir çok yerinde görev yapan askerlerimizi buradan selamlıyorum. Bu milleti şanla şerefle taşıdıkları için her birine ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Şu anda Anamuhalefet lideri de Suriye ile ilgili bir toplantı yapıyor. Çeşitli yerlerden sosyal demokratlarla birlikte Suriye'ye çözüm üreteceklermiş. Kim nerede duruyor. Kim kiminle hareket ediyor. Kişi arkadaşının dinindendir bunu unutmayın. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MÜJDE

Bugün şehit ve gazilerimizin yakınlarını yakından ilgilendiren müjdeyi sizlerle paylaşacağız. Şehitlerin yakınları milletçe hepimiz üzerinde kutsal birer emanettir. Aynı zamanda gaziler çok büyük emanetlerdir. Canını kaybetmiş şehitlerimize sahip çıkmak bizim en öncelikli vazifemizdir. Şu an itibariyle şehit, dul ve yetimlerine ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor. Çeşitli tazminatlar ödeniyor. Yılda bir kez çocuklara eğitim yardımı, TOKİ tarafından faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. İş imkanı sağlanıyor. Elektrik ve su paralarında belli oranlarda indirim yapılıyor. Askerlik muafiyetinden istifade ediliyor ve çeşitli vergi muafiyetleri uygulanıyor. Şimdi biz şehitlerimizin dul ve yetimleriyle ilgili düzenlemenin 20 maddelik kısmını genişletiyoruz. Tüm yurtta toplu taşıma araçlarında ücretsiz yararlanma hakkını yeniden düzenliyoruz. Toplu taşıma ücretlerinden ücretsiz yararlanmak için artık Sosyal Güvenlik Şarti aranmayacak. Terörle mücadele kanunu kapsamındaki er ve erbaşların da faizsiz konut kredisinden faydalanmasını sağlıyoruz. 2008 yılı harp malüllerinin de faizsiz kredi imkanı sağlıyoruz. Bakım desteğini bir asgari ücret tutarını iki asgari ücret tutarına çıkartıyoruz. Terör olaylarında yaralanan kişilerin tedavileri katılım payı alınmadan yapılacaktır. Özel Harekat ve operasyon tazminatının süresini 24 aya çıkartıyoruz. Maluliyeti sürekli olan kardeşlerimiz malullük derecelerini değiştirebilecekler.

SİVİLLER DE ŞEHİT SAYILACAK

Şehit ve gazi sayılma kapsamını genişletiyoruz. Terör olayları sebebiyle göreve gidiş ve dönüş kapsamında kaza geçirenleri de kapsama alıyoruz. Tutukluların sevkinde yaşanan olaylar da meydana gelen olaylarda hayatını kaybedenler de düzenleme kapsamına alınıyor. Terör eylemlerinde hayatını kaybedenleri şehit kategorisine alıyoruz. Hayatını kaybeden ya da maulul olan sivillere aylık bağlıyoruz. Örneğin Batman'da şehit edilen Mizgin Doruk, artık kanunen de şehit sayılacak.

Şehitlerin yakınlarından ailelerinden birine istihdam hakkı tanınıyordu. İstihdam hakkını ikiye çıkarıyoruz. Anne babaya ödenen maaşta malullük ve muhtaçlık şartı aranıyorudu. Bu şartı da kaldırıyoruz. Muhtaçlık belgesi istenmeyecektir. Allah hiç kimseye evlat acıı yaşatmasın.

BDP YİNE EN İYİ BİLDİĞİ İŞİ YAPTI

Bugün 21 Mart.. Türkiye başta olmak üzere Nevruz Bayramını tebrik ediyorum ve bu bayramın insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ben sizlere gerçek nevruzu açıklıyorum. Gerçek nevruzda silah yok. Baharın müjdecisi olan nevruzun yüreklerde ve ruhlarda da bahar havası estirmesini diliyoruz. Terör örgütü nevruzu amacından saptırmak için çirkin provokasyonlara başvurdu. Bu oyunu bozabilecek tek parti AK Parti'dir. Başta İstanbul olmak üzere bir çok kamu binalarına zarar verildi. Oradaki esnafın ne günahı var. ;Halk otobüsündeki milletin ne günahı var.. Emniyetin sağduyulu tavırlarına rağmen gerek göstericiler gerekse polisler arasında yaralananlar oldu. Nevuruzu taşla sopayla kutlamak nevruzun ruhuna nevruzun barış ve bahar anlamlarına tamamen aykırıdır. Bir bayramı kırıp dökme günü çevirmek büyük sorumsuzluktur. BDP bir kez daha kitleleri tahrik ederek adeta şehirlerimizi savaş alanlarına çevirmenin projesi uygulamaya çalışmıştır. Bahar bayramı zehirlenerek istismara neden olmuştur. BDP terör örgütünün bir uzantısı olarak görevini yerine getiriyor.

BDP KANDAN YANA TAVIR ALDI

Bu nevruzda da BDP dayanışmadan yana değil kandan yana olduğunu açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Biz BDP'yi, Kandil'in kan akması için büyük çaba harcadığını biliyoruz. Şu anda Cudi dağında güvenlik güçlerimiz operasyon düzenliyor. BDP terör örgütünün vesayetinde kurtulamadığını bir kez daha ifade ediyorlar. Ne yapalım diyorlar bizim mücadele gücümüz yok diyorlar.. Kürt meselesinin çözümünde insiyatif almaktan çekinen BDP sorunu derinleştirmekten yana bir tutum almıştır.

SORUNLARIN ÇÖZÜM ADRESİ AK PARTİ'DİR

Buradan Kürt kökenli kardeşlerime seslenmek istiyoırum.. BDP kendi ayakları üzerinde duramayan kendi politikasını yönetemeyecek bir partidir. BDP şu anda lendi rüştünü yakalayamamış bir partidir. Bu partinin benim kürt kardeşlerimin derdini sahiplenmek gibi bir durum olabilir mi? Kandil'den hareket ederek hareket eden bir partidir. Böyle bir partinin kürt sorununa çözüm üretmesi söz konusu değildir. Sizin sorunlarınızın çözüm adresi AK Parti'dir. Benim Kürt kökenli kardeşim BDP'nin gerçek yüzünü görmeli, gerçek niyetini anlamalı. Benim Kürt kökenli kardeşim böyle bir nevruz kutlamasını affetmiyor. Hiç bir esnaf kutlama adı altında camın çerçevenin indirilmesini istemiyor.

KÜRT KARDEŞLERİMİZ PROVOKASYONLARA PRİM VERMEDİ

Yapılan tüm tahriklere rağmen Kürt kardeşlerimiz provokasyona prim vermemiştir. Buradan demokratik tavırlarından ötürü tüm emniyet personelimize teşekkür ediyorum. Bu arada sabah şehit olan Ahmed'imize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Çocukların yeterli beslenmeleri gelecekleri açısından çok büyük önem taşıyor. Ana sınıfı ile 5. sınıf arasında eğitim gören çocuğunuz için yeterli beslenmelerine bir katkı olarak yeni bir adım atıyoruz. Bu yıl başlamak üzere bu öğrencilerimize her gün süt dağıtımına başlıyoruz. 1-2-3-4-5. sınıf öğrencilerimize haftada 5 gün en az 200 ml kutu süt dağıtıyoruz. Bu uygulamayla sağlıklı beslenmeye katkı sağladığımız gibi süt arzını da desteklemiş olacağız. Süt'ün üretimi dağıtımı için valiliklerimiz kaymakamlarımız seferber olacaktır.

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR

4+4+4'le ilgili yavuz hırsız ev sahibini bastırır kabilinden ana muhalefet ve yanındaki bazı destek kıtaları yeni bir çalışmanın içindeler. Normal komisyondaki çalışmayı KİT komisyonunda yapılmasını sağlayan komisyonumuza 'bizi komisyona sokmadılar' diye bir anlayışın temsilcileri.. Pazar gününde de komisyon üyeleri olmayan arkadaşlarımız da salona girmişlerdir. Çünkü onların anladıkları dil oydu. Partinin sorumlu isimlerinmden biri de bant tankını alıp atailiyor. Bu nasıl bir vekildir. Medya ne yaptı, ne yazdı, ne söyledi; komisyon başkına sen o bant tankını atacaksın.. Bu bant 500 gram bant atacaksın. Hani demokrasiyi savunanlar. Hepiniz masanın altına girdiniz. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Onun için anladıkları dil neyse biz de o dilden konuşacağız ve bu yasayı meclisten geçireceğiz.

Milletin CHP'ye verdiği vekil sayısı ortada.. Kesintisiz eğitim bir 28 Şubat uygulamasıdır. Şu an yapılan şey ise milletimizin isteğini hayata geçirmektir. Çağdaş eğitim adına, bütünleşme adına ne gerekiyorsa bunu yapıyoruz. Bilim bizim önceliğimizdir ve nerede olursa alaca-ğız.

Kaynak : Ensonhaber

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet