Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Nisan 2012, 09:51   #1
Çevrimdışı
Spartacus
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (4)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Facebook'tan Instagram Hamlesi
Sosyal ağların lideri konumundaki Facebook büyük bir yatırıma daha imza atarak Instagram'ı 1 milyon dolara bünyesine kattı.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Facebook, Instagram’ı tam 1 milyar dolara satın aldı. Satın alma ile ilgili işlemlerin bu çeyrek sonunda bitmesi bekleniyor.
Sadece iOS’ta 27 milyona yakın kullanıcısı bulunan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram ay başında Android versiyonunun da çıkması ile kullanıcı sayılarını katlayarak arttırmaya başlamıştı.
Facebook’un Instagram’ın satın alınması aslında bir yetenek transferi olarak görülebilir. Yaratıcı Instagram ekibi Facebook çatısı altında çalışmaya devam edecek ve uygulama bağımsız olarak kullanılmaya devam edecek. Fakat satın almanın sonucu olarak bundan sonra Instagram’ın Facebook ile entegrasyonunun daha güçlü olması beklenebilir.
Instagram, Facebook tarafından satın alınması ile beraber büyük bir mühendislik ve tasarımı desteği ile birlikte, Facebook’un kullanıcı sayısından da yararlanacak. Facebook tarafından yapılan satın almanın eleştirildiği noktalar da var. Instagram’ın belli bir gelir modeli olmaması bunlardan ilki. Fakat bu satın alma ile halka arz başvurusunu yapmış bulunan Facebook’un halka arz değerlemesi de hatırı sayılır miktarda yükselecektir.
Zuckerberg, Facebook’a yazdığı iletisi ile Facebook’un yıllarca arkadaşlarla fotoğraf paylaşım özelliğine odaklandığını ve Instagram satın almasının Facebook için önemli bir kilometre taşı olduğunu dile getirdi. Instagram tarafında ise CEO Kevin Systrom tarafından yazılan blog yazısı ile Instagram’ın Facebook satın alması duyuruldu.


Kaynak : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet