Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Nisan 2012, 12:21   #16
Melodram
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: SizLer Birer ''Melek'' Misiniz ?!

VenceRemoS Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Biliyorsunuz ki ülkemiz ve dünya da kadın cinsiyet ayrımcılığı bir politika haline gelmiştir.Neoltik çağdan günümüze bakacak olursak ki eyer kadının değeri ve önemi yıllar yılı gittikçe azalır duruma gelmiştir ve modern ''köle'' halini alıp,başta devlet sistemi üzerinden sonra baba,eş,abi elementleri üzerinden bir hegemonya altında yaşam mücadelesi vermektedir
Velasıl günümüzde emekçi kadınlara nazaran daha çok yozlaştırılmış yaşama ayak uydurmaya çalışan popülist görünme çabaları içerisinde bulunan kadınlar vardır.
Ki görüldüğü gibi kadın kendi kimliğini bir himayeye yani erkek egemen hakimiyetine teslim etmektedir.

Kadının değeri Atatürk zamanında Cumhuriyetle birlikte artış göstermiştir, ayrımcılığı ortadan kaldırabilmek için birçok kanun çıkarılmış ve kadına haklar tanınmıştır ama seninde dediğin gibi, bu eşitsizlik ve ayrımcılık politika haline gelmiş ve insanlar bunu normal karşılıyorlar. Devlet ve yönetici altındaki köleliği bir kenara bırakırsak, 1. derece akrabası olan, kendi kanından olan ağabeyi ve babası tarafından buna mahkûm edilen milyonlarca kadın var. Daha sonra bunun devamı niteliğinde kadınını kullanan yine milyonlarca erkek var. Bunları böyle konuşmak bile tüylerimizi ürpertmeli aslında. Ben erkeğin üstün olduğuna hiçbir zaman inanmıyorum, sadece bütün dünya buna kendini inandırmış ve yaşam biçimi haline getirmiş. Kadınlar 2. plana atılıyor, hatta ve hatta bazen kadının varlığı bile hiçbir şey ifade etmiyor. Melekten buralara geldik ama asıl konuşulması gerekenler de bunlar, sana katılıyorum ve böyle düşünebilen erkeklerin olması da sevindirici. Hoş düşünmek ne kadar değer ediyor bizim ülkemizde orası da tartışılır. Kadınlar kendilerine sahip çıkacak erkeğe ihtiyaç duymaya mecbur bırakılıyorlar, oysa aynı şartlar ve imkânlar kadınlara sağlansa ve bu yobaz bakış açısı değişse, o zaman kadınların neler yapabileceğini görecek herkes.
Ah ah nasıl dolmuşum.

Ein Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Benim gözlerim yeşil, mavi değil hem ıslak hem kelebek arkadaşım!
Biz güzeliz, en azından kafamız.

Yeşil mavi fark etmez! Hem binlerce siyah kelebek, hem binlerce renkli kelebek, hepsi de bizim.
O zaman şöyle diyesim geldi birden,
Amanın yine mi güzeliz, yine mi çiçek?
Hamdolsun,
Altınbaş kadehe yağ gibi dolsun..
Şarkılar şarkılar!

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat