Konu: IRC için
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Haziran 2012, 10:21   #1
Gurkan
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
IRC için

IRC , öldü, bitti, artık son zamanlarını yaşıyor muhabbetleri yıllardır dönüp dolanıyor. Bu muhabbetin Türkiye sınırlarında döndüğünü düşünüyorum ki yurtdışı komuoyunu takip etmediğim için bilmiyorum. Türkiye'nin en büyük IRC paylaşım platformu IRCForumlari.NET olarak biliyoruz. Bunun dışında benim bildiğim bir şey daha var; IRC'i ölüme terkeden IRC'in ölmesine neden olan "mIRC Script" açık kaynak kodlu o ufak programın hala neden taş devri çağlardan kalma olduğunu, insanların neden hala taş oyuklar içinde sohbet, muhabbet ettiğini anlamak ve bunu bilmemek mümkün değil. IRC'i seven biri olarak kurtuluşun "mIRC Scriping"in geliştirilmesinden geçtiğini biliyorum. Demem o dur ki; IRCforumlari.NET bu işe bir el atsa Türkiye deki coderlerimizi toplasa bir proje yapsa, " mIRC Script"lerimizi geliştirse; Facebook, MSN Massenger vs. gibi dünkü bebeler ile yarışamaz mı? Yani bunun bir yolu yokmudur kardeşim. Neden hala aynı arayüz ile devam ediliyor neden buna bir el atılmıyor anlamış değilim!!!!
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet