Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2012, 11:18   #6
ArresT
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Services uline hatası.

Öncelikle konu canlandırmasını çok sevmediğimi söyleyeyim ancak, her şeye rağmen bu sorun ile karşılaşılmış ve cevap verilmemiş. Ayrıca başka hiç bir forumda da cevabı bulunmayan bir sorun olduğu gibi, çözüme kavuşmamış. Aynı durum ile karşılaşılması halinde neler yapılacağı hakkında bilgilendireyim. Ve Lütfen forum moderatörleri konu başlığını düzeltsinler.

İlk olarak sorunun kaynağı ile ilgilenelim, ircservices'in güzel bir açığı ile karşılaşmış bulunmaktayız. Bouncy mode sistemi, ircservices ile ircd arasındaki bir kavgadan ibaret, bu kavga mode'lerin değiştirilememesi durumu ile sınırlı. Yani ircd sunucusu, servislerimize mode değiştirtmiyor. Aynı sorunu yaşadım, bende biraz üzerinde uğraştım, bu modelerin değişmemesi durumunda yapılması gereken asıl işlem, bu hatanın verdiği kanalı tamamen droplayıp, içini tamamen boşaltıp, clear users çekip ircd'in ve ircservices'in tamamen o kanalı unutmasını sağlamak. Ancak ben gibi, kanalı boşaltabilecek durumunuz yoksa, hatayı önemsememeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için,

main.c dosyasını yedek alınız.. yapamama durumuna karşın,

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
cd ircservices-* cd modules cd operserv pico main.c

şeklinde girerek,

else if (c->bouncy_modes) { notice_lang(s_OperServ, u, OPER_BOUNCY_MODES); return; }

olan tüm satırların silinmesi gerekiyor.

daha sonra
make make install

ardından servislerinize reset atınız..

not; silerken lütfen parantezlere dikkat edelim. bu yüzden dolayı, editplus notepad++ gibi programlar kullanmanızı öneririm. yanlış yapma durumuna karşılık lütfen, main.c dosyanızı yedek alınız.

silme işlemi ile beraber, kavga eden iki kardeş olan servisleriniz ile ircd'iniz arasındaki kavgayı bitirmiş, servislerinizin üstelememesini sağlamış olmaktasınız.

biraz üst düzey bir işlem olduğunu kabul etmekteyim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardım istemek için pm ile bana veya bu işten anladığını düşünen ircd görevlilerine ulaşabilirler.

Sevgilerle.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat