Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Temmuz 2012, 23:13   #5
Wes_BorLand
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Seo ve Hit Olayından Anlayan?

1 ay gibi bir süreç için 275 tekil hit başarı mıdır değil midir diye sormuşsunuz.

Öncelikle bu şekilde bir kıyaslama yapmayın çünkü sizi yanlış yönlendirebilir neden diyecek olursanız mesela sizinle aynı süreç içerisinde sizin 10 katınız kadar hite ulaşan siteler olabilir. Bu demek değildir ki siz birşeyleri eksik veya hatalı yapıyorsunuz. Bu durumun onlarca nedeni olabilir örnek verecek olursak en basitinden kıyaslama yapılan domainin yaşı sizinkinden eskidir ve yeni aktif edilmesine rağmen index alma süresi ve sıralaması sizden önde olacaktır daha sonra eklenilen içeriklerin aranma hacimleri mesela bazı konular vardır çok fazla hit alır bazısı normal yani bu tarz kıyaslamalar yanlıştır.

Önemli olan şudur; bir iki konuya hit almak değil eğer sitenizdeki konuların çoğuna azda olsa hit geliyorsa bu başarıdır ama az önce dediğim gibi bir iki konunuz hit alıyorsa bunu başarı olarak nitelendirmek yanlış olur.

2. konu olarak seo çalışmalarına başladım demişsiniz bundan kastınız site içi seo mudur? Eğer değil ise şuan için izlediğiniz yolun yanlış olduğunu söyleyebilirim çünkü bu kadar yeni bir siteye backlink, toplist, vs çalışmalar fayda sağlamaz aksine sitenizi riske atmış olursunuz.

3. olarak Tövbe]{ar arkadaşımız sitenize özgün içerik ekleyin ve pr li sitelerden link alın demiş ve gelecek pr güncellemesi için pr kazanabileceğinizi söylemiş. Bildiğimiz üzere her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır ben Tövbe]{ar'ın bir sözüne katılmıyorum pr'li sitelerden link almak bu kadar yeni bir siteyi filtreye sokabilir. Bunun yanında söylediği diğer şey özgün makaleler yazmak buna kesinlikle katılıyorum eğer siteniz özgün olursa zaten google bunu fark edecektir ve emin olun sitenize gerekli pagerank değerini verecektir.

4. olarak daha fazla yorum isterseniz site isminizi ve merak ettiklerinizi bana pm atarsanız sitenizi inceleyip size detaylı bir şekilde dönüş yaparım.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet