Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ağustos 2012, 01:11   #5
MesqeN
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Eggdrop Botları Topluca Bağlama

CaPaCuL Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Daha önce kullandığım hostinglerden birinde ana dizinde bir dosya vardı. sunucuya restart atılınca irci servisleri ve botları tek seferde başlatıyorlardı. ben şimdilerde dosya içeriği değiştirerek sadece botları çalıştıran bir dosya olarak edrp diye isimlendirdim. içeriği:
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
#!/bin/bash cd ~/eggdrop/ ./eggdrop anasayfa.conf ./eggdrop bilmece.conf ./eggdrop kelime.conf ./eggdrop oyun.conf ./eggdrop turetmece.conf ./eggdrop yardimci.conf

botlarda veya sunucuda bir değişiklik yapıp tekrar başlatmak istediğimde putty ile ssh'de

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
./edrp

yazıp enterlıyorum ve botlar bir seferde bağlanıyor.

SORUNUMA GELİNCE:

Gerek hosting hesabımda gerekse localde (ubuntu) bu komut ile bir seferde 3-4 eggdrop botu bağlanıyor. edrp bash scriptinde 6 bot var. kalan botlar yaklaşık 1-2 dk. sonra bağlanıyor. ancak sshde .pid dosyaları oluşuyor bağlanmış görünüyor. gel gelelim ircde ve kanallarda yoklar. nedir 1 defada bağlanamamalarının sebebi?

yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

bir ipten birkişi yada 10 clone girebilir yada daha fazlasi fakat giriş yogunlugu olnca Sunucu tarafından beklemeye alınıyor ve belirli bir süre sonra Sunucuya baglıyor..

buna şöyle bir örnek vereyim 6 kez Scriptinde /server -m YAP Aldıgın cevabı göreceksin.
tabiki bunu hızlıca yapman gerekecek.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat